منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۷
شناسه خبر: 223137
گروه :خبر
13940205000329_PhotoA

مسئول گروهان‌های الجهاد یکی از گروه‌های بسیج مردمی عراق گفت: گروه‌های بسیج مردمی نگران عواقب حضور نظامیان آمریکایی در نبرد الانبار هستند و در هیچ عملیاتی که آمریکایی‌ها باشند، مشارکت نخواهند داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «حسن الساری» مسئول گروهان‌های الجهاد که یکی از گروه‌های بسیج مردمی عراق است، درباره مشارکت یا عدم مشارکت نیروهای بسیج مردمی عراق در نبرد الانبار در پی قطعی شدن حضور نظامیان آمریکایی در این عملیات‌‌ها اظهار داشت: گروه‌های بسیج مردمی نسبت به مشارکت آمریکایی‌ها در هر عملیات نظامی در استان الانبار نگران هستند.

وی تاکید کرد: آمریکا از زمانی که بسیج مردمی در عراق روی کار آمده درصدد هدف گرفتن و نابود کردن این نهاد است، علاوه بر اینکه با توجه به سابقه خراب آمریکا در حمایت از تروریست‌های داعش نمی‌توان به کمک نظامی این کشور دل بست.

مسئول گروهان‌های الجهاد تاکید کرد: در صورتی که نیروهای آمریکایی در نبرد الانبار حضور داشته باشند، نیروهای بسیج مردمی و مقاومت از مشارکت در آن انصراف خواهند داد.

الساری افزود: حضور بسیج مردمی در عملیاتی که در آن نیروهای آمریکایی باشند غیرممکن است، مگر اینکه دولت بغداد با آنها هماهنگ کرده و برای آنها اهدافی دور از اهداف مد نظر ما مشخص کند.

وی گفت: اگر آمریکایی‌ها بخواهند در همان منطقه‌ای که بسیج مردمی عملیات دارد حضور داشته باشند، بسیج مردمی حاضر به ادامه نبرد نخواهد بود.

مسئول گروهان‌های الجهاد تاکید کرد: آمریکایی‌ها از ابتدای نبرد نیروهای عراقی ضد داعش حضور داشته‌اند و اهدافی مشخص برای آنها به دور از مناطق حضور بسیج مردمی ترسیم شده بود و بدین ترتیب هیچ کدام بر دیگری تاثیری نداشتند، اما امروز اگر نیروهای آمریکایی یا هواپیماهای آن به منطقه‌ای وارد شدند، ما برای آزادسازی مناطقی دیگر به دور از مناطق حضور آمریکایی‌ها تلاش خواهیم کرد و برنامه‌ریزی‌ها و اجرای عملیات توسط بسیج مردمی و نه آمریکایی‌ها خواهد بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است