منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۵۹
شناسه خبر: 245676
گروه :خبر
images
 

گفتگو/استاد دانشگاه بندرعباس:

بسیج تبلور نقش زن مسلمان در جامعه است

استاد ارزشمند بسیجی بندرعباس گفت: وجود چند هزار زن و دختر بسیجی در دانشگاه ها ، ادارات ، کارخانجات ، حوزه های علمیه چتر گسترده ای از فرهنگ انقلابی و دینی در سراسر استان است .

به گزارش شبکه اظلاع رسانی هرمز ؛ مریم ریاضی تهرانی استاد حوزه و دانشگاه ، در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری زنان استان هرمزگان ، بسیج را یکی از نهادهای ارزشی حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: قشر زنان در  سازمان بسیج مستضعفین ، نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.

وی  با بیان اینکه بسیج  نهادی مردمی است، افزود: سازمانی مردم نهاد و اسلامی که نمونه آن قبل از انقلاب اسلامی ایران در هیچ یک از جوامع تعریف نشده بود و این سازمان یکی از بهترین نیرو ها و فعال ، با نشاط و با بصیرت را در مجموعه خود دارد .

تهرانی افزود: بسیج را می توان الگویی بی نظیر در بحث مشارکت های سیاسی و اجتماعی زنان در عرصه های مختلف به آیندگان ارائه داد و الگویی که در تقابل کامل با الگوهای غربی است .

این استاد دانشگاه ادامه داد: الگوی غربی ، مشارکت زنان در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی را منوط به  شاغل بودن او در خارج از خانه و دور شدن از خانواده تعریف می کند در حالی که بسیج ، الگوی توسعه مشارکت های جدی و موثر زنان را با توجه به سیره علمی و نظری بانوانی همچون حضرت زهرا (س) و زینب کبری (س)  ارائه داده است که حضور فعال زنان در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی آنها صرفا وابسته به شاغل بودنشان در خارج از خانه نیست.

 

وی با تأکید بر  تبلور نقش زن در حفاظت از انقلاب اسلامی در تشکل مردمی، اظهارداشت: خواهران بسیجی با هوشمندی کامل ، پیام امام (ره) مبنی بر آمادگی دفاعی و فراگیری آموزش نظامی را قبل از آغاز جنگ تحمیلی به خوبی در یافت کردند و در شرایطی که جامعه چندان مزمینه ای برای حضور و نقش آفرینی زن در عرصه های اجتماعی و سیاسی نداشت ، این تشکل توانست با حضور خود در مساجد و حسینیه ها برای یادگیری سلاح و تاکتیک های رزمی ، زمینه حضور بیشتر در میدان اجتماعی را فراهم بیاورد.

 

وی  تصریح کرد: خدمات خواهران بسیجی در پشت جبهه و در طول هشت سال دفاع مقدس و تربیت فرزندان نسل دوم و سوم انقلاب و همچنین دفاع فرهنگی زنان و دختران بسیجی در برابر سناریوهای رنگارنگ امپریالیسم فرهنگی غرب روحی دوباره بر کالبد زنده و پویایی جامعه زنان ایران تزریق کرد .

 

طهرانی  با بیان اینکه   بسیج خواهران موتور حرکت اجتماعی و سیاسی زنان ایران است، خاطرنشان کرد: وجود چند هزار زن و دختر بسیجی در دانشگاه ها ، ادارات ، کارخانجات ، حوزه های علمیه و به خصوص در مدارس ، چتر گسترده ای از فرهنگ انقلابی و دینی را در سراسر استان و کشور باز کرده و آغوشش را برای هر گونه فعالیت و حضوری گشوده است.

 

انتهای پیام /م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است