منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۱۵
شناسه خبر: 245322
گروه :خبر
IMG_4791

بسیجی پیشکسوت هرمزگان اظهار کرد: بسیج یک نهاد داوطلبانه و خودجوش برای پیگیری مسائل ملی و منطقه‌ای است و نمی توان آن را به عنوان معیشت و بنگاه اقتصادی دانست.

محمد رحیم وارسته پور، پیشکسوت بسیجی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه هدف از تشکیل بسیج را تبیین،تعمیق فعالیت‌هایی است که با انرژی جهادی انجام می شود،گفت:حرکت بسیج نیاز به رسمیت ندارد و تنها با  باورهای درونی انسان می‌جوشد.

 

وی بسیج را بزرگ‌ترین تشکل مردم نهاد ملی دانست و اظهار کرد: بسیج یک نهاد داوطلبانه و خودجوش برای پیگیری مسائل ملی و منطقه‌ای است و نمی توان آن را به عنوان معیشت و بنگاه اقتصادی دانست لذا اصل کار بسیج عبادی و تکلیف شرعی است.

 

وارسته پور با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های فعالیت بسیج در زمینه امور خیریه است، افزود:بسیج بدون در نظر گرفتن دریافت‌های مالی اقدام به مدرسه سازی ،پل سازی و امور خیریه می‌کنند.

 

وی یادآور شد:مؤلفه دیگر فعالیت بسیج انجام امر واجب امر به معروف و نهی از منکر است که در این مسئله تاکید اصلی بر امر به معروف و روشن سازی و برجسته سازی آنها است زیرا اگر معروف در جامعه ترویح یابد منکر به خودی خود کنار می‌رود.

 

عضو مجمع بسیج حقوقدانان، توانمندسازی جامعه از طریق آموزش‌های علمی و فرهنگی  را از دیگر مؤلفه بسیج دانست وتصریح کرد: کار بسیج موازی کاری با دولت نیست بلکه ادامه راه آنها در اموری است که زمین‌مانده یا تکمیل‌نشده است،مثل جنگ هشت‌ساله دفاع مقدس،جنگ نرم و سایر نبردها و فعالیت‌های بسیج است.

 

وی تاکید کرد:بسیج سرمایه اجتماعی است که توسعه بیشتر آن زمینه‌ساز ارتقا امنیت ملی و مقاومت مردم در برابر جنگ نرم دشمن می‌شود.

 

عضو شورای بسیج مهندسین با بیان اینکه اولین حرکت بسیج شناسایی نیازمندی های جامعه است، اظهار کرد:زمانی  که در جامعه درد شناخته شود ساده‌تر می‌توان درمان مخصوص به آن را یافت و دومین حرکت آن نیز پیشگیری است لذا  بسیج با  ماهیت بومی و محلی و با شناخت از جامعه می‌تواند خلأء هایی که باعث نفوذ فرهنگ بیگانه می‌شود را پر کند.

 

وارسته پور یکی دیگر از مسئولیت‌های بسیج را  انجام فعالیت‌های الگویی و نمونه محور دانست و گفت:وقتی بسیج یک فعالیت را انجام می‌دهد و الگوی آن را ایجاد می‌کند،دیگران وقتی این نوع کار را در الگوی بسیج عملی می‌بینند آن را به‌صورت کلان عملی می‌کنند همانند فرهنگ‌سازی‌های الگویی و کارهای علمی-اقتصادی که جرئت را با خودباوری به مردم می‌دهد.

 

عضو کانون بسیج اساتید، بسیجی پیشکسوت هرمزگان با اشاره به سالها فعالیت خود در عرصه بسیج یادآور شد:در دوران دانشجویی در بسیج ادارات سیستان بلوچستان فعالیت داشتم و در گشت های شبانه بسیج برای جلوگیری از جابه‌جایی مواد مخدرحضور داشتم .

وی تصریح کرد: در یکی از گشت های شبانه‌ متوجه وانتی شدیم که مواد مخدر حمل می‌کرد،از این رو خود را آماده مقابله کردیم اما  قبل از تیراندازی یا واکنش ما ماشین تعادل خود را از دست داد و  راننده بی‌هوش بهمراه مواد مخدر جلوی پای ما افتاد، در این ماجرا راننده هیچ آسیبی ندید که این یکی از شیرین‌ترین خاطرات من است.

 

 

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان