منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۱
شناسه خبر: 371092
گروه :خبر
10

مشاور عالی مقام معظم رهبری نیرو و اقتدار بسیج را در کشور و منطقه امنیت آفرین، رونق بخش و از ارکان قدرت ملی کشور دانست و گفت: هر کس که در اندیشه، تفکر، اخلاق، رفتار و عملکرد به ولایت فقیه، انقلاب اسلامی و قانون اساسی معتقد و وفادار بوده و آماده خدمت به انقلاب و مردم باشد بسیجی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، سردار سرلشکرپاسدار سید یحیی صفوی، مشاورعالی مقام معظم رهبری در گردهمایی بزرگ بسیجیان جزیره کیش با ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب به بسیجیان جزیره کیش و تبریک هفته بسیج با طرح سه سوال، فلسفه تشکیل بسیج، بسیجی کیست و کارآمدی بسیج در شرایط کنونی گفت: امام(ره) با بینش الهی و قلبی که به تقوی و نور الهی روشن بود حوادث و آینده پیش روی انقلاب، ملت و کشور را می دیدند و به همین دلیل در 5 آذر 58 دستور تشکیل بسییج 20 میلیونی را یک سال قبل از جنگ تحمیلی برای مقابله با هر نوع تهدید از سوی آمریکا در حالیکه جمعیت ایران تنها 40 میلیون بود صادر کردند.

وی با یادآوری تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) افزود: احتمال تهدیدات جدی تری از سوی آمریکا بود از این رو امام راحل(ره) فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند.

سردار صفوی با اشاره به حمله عراق به ایران به تشویق سردمداران آمریکایی و حمایت های دیگر کشورها از عراق که غرق در غرور و جاه طلبی تصور تصرف چند روزه ایران را در سر داشت، اظهار کرد: اگر فرمان تشکیل بسیج صادر نشده بود ارتش و سپاه توان مقابله با ارتش عراق که از سوی آمریکا و چندین کشور دیگر مورد حمایت قرار گرفته بود را نداشت.

وی با بیان اینکه قدرت امام راحل(ره) و مردم بود که در 8 سال دفاع مقدس 2 میلیون بسیجی به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شدند، تاکید کرد: پیروزی های 8 سال دفاع مقدس بدون بسیج ممکن نبود.

مشاورعالی مقام معظم رهبری فلسفه تشکیل بسیج را آمادگی در مقابل هر تهدید از سوی بیگانان دانست که ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران را تهدید می کنند و افزود: بسیج از اساسی ترین ارکان قدرت ایران در مقابل هر تهدید سخت، نرم، و نیمه سخت است.

وی ادامه داد: هر کس که در اندیشه، تفکر، اخلاق، رفتار و عملکرد به  ولایت فقیه،انقلاب اسلامی، و قانون اساسی معتقد و وفادار بوده و آماده خدمت به انقلاب و مردم باشد بسیجی است و می تواند خود را عضوی از خانواده بزرگ بسیج بداند چه عضو رسمی سازمان بسیج باشد، کارت بسیج داشته باشد یا نداشته باشد.

سردار صفوی افزود: هر مسئولی که به نظام جمهوری اسلامی معتقد باشد و عمر خود را صرف خدمت به اسلام، انقلاب و مردم کند نیز بسیجی است.

وی به سخنان گوهر بار رهبر معظم انقلاب اشاره و بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند” ما در دو نقطه هیئت های اندیشه ورز  نیاز داریم یکی در رأس ودیگری در لایه های  بسیج، ما نیاز به راهبرد نگار و راهبرد نشان داریم”.

دستیار و مشاور رهبر معظم انقلاب حفظ ثبات و آرامش را اولین نیازکشور و انقلاب عنوان کرد و افزود: به فضل خدا سلامت محیط و امنیت کامل در کشور با وجود ناامنی های پیرامون و منطقه در مرزها و شهرها به برکت وجود نیروهای مسلح و بسیج برقرار است.

وی با تشریح شرایط سیستان و بلوچستان و تلاش گروه های تکفیری برای عبور از مرزهای جمهوری اسلامی ایران گفت: چندین هزار بسیجی اهل تشیع و تسنن درسیستان و بلوچستان، شمال غرب و مرزهای شرقی و غربی کشور و نیروهای کارآمد بسیج و دستگاه های اطلاعاتی کشور مشغول ایجاد امنیت و جلوگیری از نفوذ نیروهای تکفیری، تروریست های ارتش ناتو و صهیونیست ها  به کشور هستند.

سردار سرلشکر صفوی مسائل اقتصادی و فرهنگی را اساسی ترین نیازمندی کشور در حال حاضر دانست و بیان کرد: اینکه چگونه مسئولان استانی، شهرستانی و دیگر رده های خدمتی می توانند از ظرفیت، قدرت  و توانمندی بسیج برای برنامه ریزی کشور به خصوص در برنامه های پنجم و ششم توسعه بهره ببرند مسئله مهمی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد و سند توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در آینده نزدیک مشخص شود.

بسیج  از ارکان قدرت ملی کشور است

این مقام مسئول بسیج را یکی از منابع و ارکان قدرت ملی کشور عنوان کرد و افزود: قدرت ملی عبارت از این است که چگونه از ظرفیت ها، قابلیت ها و توانمندی های یک کشور برای استفاده از منابع مادی و معنوی در راستای تحقق اهداف و منافع ملی برای تحمیل اراده ملی به دیگر بازیگران دنیا استفاده کنیم.

وی با تصریح بر اینکه ایران یکی از کنشگران و بازیگران منطقه است ادامه داد:  رقبای بسیاری مانند ترکیه و عربستان در صحنه و منطقه حضور دارند که می خواهند صاحب نفوذ و تاثیر گذار باشند و اهدافی را برای خود دنبال می کنند.

سردار صفوی تاکید کرد: اینکه آمریکایی های طی 97 ماه گذشته نتوانستند به همراه هم پیمانان خود همچون ترکیه، اردن، قطر و امارات و عربستان رژیم قانونی سوریه، بشار اسد را سرنگون کنند یک سوی قضیه است و طرف دیگر ائتلاف ایران با کشورهای روسیه، حزب الله لبنان و سوریه است که توانسته تروریست ها را با شکست مواجه کند این تقابل یک راهبرد استراتژیک و نفوذ در منطقه است.

وی با بیان اینکه این واقعیتی است که کشورهایی به دنبال تخریب و تضعیف کشورهای اسلامی ماند سوریه، یمن و لبنان و فلسطین هستند اظهار کرد: هم اکنون 9 میلیون نفر از مردم کشورهای عراق و سوریه آواره شده اند که 3 میلیون نفر آنان از کشورهای خود خارج شده اند.

مشاورعالی مقام معظم رهبری حمایت از ملت های مظلوم سوریه و یمن را نشانه ای از صلابت رهبری و قدرت مردم در جمهوری اسلامی خواند، تاکید کرد: ایران در حمایت از مردم مظلوم عراق، سوریه و یمن اراده خود را به نفع ملت های منطقه برای جلوگیری از تجزیه این کشورها به کار برده است که هزینه های آن را با تقدیم شهدای مدافع حرم پرداخت کرده است.

استفاده از توان بسیج در عرصه های مختلف

وی عوامل سیاسی، جغرافیایی، سرزمینی، ثبات سیاسی، کارآمدی و کارایی مدیران حکومتی، داشتن رهبری خردمند، شجاع و بصیر را از مهمترین منابع قدرت ملی خواند.

سردار صفوی تاکید کرد: انقلاب بزرگی مانند انقلاب اسلامی ایران به مدیران فهیم، عاقل و آگاه نیاز دارد. مدیر کارآمد می تواند پیشرفت و آبادانی را به وجود آورد و مدیر نالایق زیر ساخت ها را بهم ریخته و همه چیز را نابود کند.

وی در اختیار داشتن ملت صبور، توانا و هوشمند همچنین سواحل گسترده و اقلیم جغرافیایی چهار فصل را از مواهب الهی دانست و اظهار کرد: جغرافیای گسترده، سواحل اقیانوسی بزرگ از نعمت های الهی است که ما در اختیار داریم واگر دیروز منابع نفتی و پتروشیمی موجب رشد و توسعه کشور می شدند فردا سواحل عمان با بیش از 700 کیلومتر می تواند محل پیشرفت ایران در استقرار صنایع حمل و نقل دریایی، پتروشیمی، انرژی اتمی و فولاد بود و پیشرفت را برای کشور به ارمغان آورند.

این مسئول نظامی کشور همچنین با بیان اینکه می توان از ظرفیت های میلیونی بسیج در رشد و توسعه کشور و حل مشکلات بهره گرفت، ابراز کرد: همانگونه که حضور بسیج امنیت آفرین است می تواند رونق آفرین نیز باشد و این قدرت برنامه ریزان کشور است که از این نیروی سازمان یافته استفاده کنند.

عوامل فرهنگی و اجتماعی مبانی تولید قدرت در کشورهستند

وی عوامل فرهنگی و اجتماعی را از مبانی تولید قدرت در کشور عنوان کرد و افزود: افتخارات دینی و معنوی و داشتن خصلت هایی مانند نظم، شجاعت، صبوری و میراث فرهنگی و تمدن می توان سکوی پرش یک ملت باشد.

سردار صفوی به تشریح تاریخ چندین هزار ساله تمدن ایرانی پرداخت و گفت: هنر امام راحل(ره) این بود که دین را با تمدن تاریخی تطبیق داد و برای پیشرفت ایران استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: قدرت ملی ایران امروز فرامرزی است و مرزهای ایران اسلامی را درنوردیده و امروز ایران در کنار دریای مدیترانه و بالا سر رژیم صهیونیستی است و ملت ایران در کنار ملت های عراق و سوریه و حزب الله لبنان حضور دارند.

گردهمایی بزرگ بسیجیان مدافع حرم جزیره کیش با حضور سردار صفوی، بسیجیان ومسئولان جزیره مرجانی در مجموعه چند منظوره المپیک کیش برگزار شد.

 

 

انتهای پیام/ت

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد