منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۰
شناسه خبر: 274320
گروه :خبر
13940813000186_PhotoA

آیت‌الله آملی لاریجانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را یکی از نقاط قوت دستگاه قضایی اعلام و تلاش‌های این سازمان در بهبود ساز و کارهای خدمت رسانی به مردم را چشمگیر توصیف کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله آملی لاریجانی در همایش نقش توسعه ثبت و سند رسمی در نظم حقوقی و کاهش دعاوی با تقدیر از فعالیت‌های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و کانون سردفتران و دفتر یاران گفت: قدم‌های شجاعانه‌ای به منظور بهبود امور و رسیدگی بهتر به مردم و خدمت رسانی به آن‌ها در سازمان ثبت اسناد برداشته شده و روندی که شاید حدود صد سال در این سازمان انجام می‌شد در حال تغییر است و این در حالی است که هنوز برخی از زیر ساخت‌ها فراهم نیست.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه حدود 15 میلیون پرونده در دستگاه قضایی داریم افزود: نباید از هیچ کاری برای عدم ورود پرونده به دستگاه قضایی دریغ کرد.

آیت‌الله لاریجانی با تأکید بر اینکه باید امور اجرایی و روند کارها را طوری پیش ببریم که منتهی به دعوا نشود، اظهار کرد: بسیاری از دعواهای کلان و خرد در جامعه که به عنوان پرونده وارد دستگاه قضایی می‌شود ناشی از عدم ثبت رسمی اسناد است.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: اگر ثبت رسمی اسناد را به صورت فراگیر ترویج کنیم حتماً به نفع همه مردم خواهد بود.

رئیس دستگاه قضا فعالیت‌های دفاتر اسناد رسمی را ثمر بخش دانست و گفت: امیدواریم دفاتر اسناد رسمی با تلاش‌ها و با ابتکارات جدید خود مسیر نویی را طی کنند و دستگاه قضایی هم می‌تواند برخی کارهای مقدماتی خود را به دفاتر اسناد رسمی واگذار کند.

آیت‌الله لاریجانی در ابتدای سخنان خود با تبریک فرارسیدن دهه فجر گفت: انقلاب اسلامی ایران واقعاً انفجار نور بود و هر چه بیشتر از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد عظمت این انقلاب بیشتر نمایان می‌شود.

رئیس قوه قضائیه استقلال دستگاه قضایی را یکی از ویژگی‌های مثبت ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: استقلال دستگاه قضایی در جمهوری اسلامی ایران در سایر نظام های سیاسی وجود ندارد و بسیاری از افرادی که با ساختار قضایی جمهوری اسلامی آشنا می‌شوند از میزان اقتدار قانونی آن تعجب می‌کنند.

پیش از سخنان رئیس قوه قضائیه، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سخنانی به ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان و تلاش‌های انجام شده به منظور بهبود ساز و کارهای خدمات رسانی سازمان ثبت به مردم و به روز رسانی عملیات ثبتی از طریق به کارگیری روش‌های نوین پرداخت و از اجرای طرح صدور 12 میلیون سند مالکیت بر اساس سیستم کاداستر خبر داد.

تویسرکانی گفت: قصد ما بر این است که از همین طریق 60 میلیون هکتار از عرصه‌های طبیعی کشور و 123 میلیون هکتار از اراضی شهری، همچنین نزدیک به سه میلیون هکتار از اراضی روستایی را ساماندهی کنیم.

وی مدت زمان اجرای این طرح را به شرط تأمین اعتبار، پنج سال اعلام کرد.

 تویسرکانی همچنین از ادامه تلاش‌ها برای گسترش ثبت الکترونیکی و حذف مکاتبات کاغذی در این سازمان خبر داد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است