منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۱۶
شناسه خبر: 361780
گروه :خبر
photo_2016-10-16_08-45-07

معاون فنی سرشماری نفوس و مسکن بستک خبر داد: شهرستان بستک در سرشماری اینترنتی با ثبت نام 16 هزار و 700 خانوار و معادل 64 درصد جمعیت شهرستان، تاکنون جایگاه نخست را در سطح استان به خود اختصاص داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، سعدالله رحمانی، معاون فنی سرشماری نفوس و مسکن شهرستان بستک گفت: آمار زیربنای کلیه برنامه ریزی های کلان کشور است و بهترین آمار نیز از طریق سرشماری نفوس و مسکن مرکز آمار کشور جمع آوری می شود.

وی افزود: جمع آوری آمار هزینه های زیادی را به دنبال دارد که خود بیانگر اهمیت انجام آن است و در تمامی کشورها سرشماری هر 5 یا 10 سال یکبار انجام می گیرد.

رحمانی تاکید کرد: در کشور برای اولین بار سرشماری به صورت دو مرحله ای انجام می گیرد که مرحله اول آن اینترنتی است که از 3 مهر تا 24 مهر بوده که تا 27 مهر تمدید گردید و مرحله دوم نیز حضوری است که از 28 مهر تا 28 آبان به مدت یک ماه انجام می گیرد.

وی عنوان کرد: 153 نفر برای همکاری در سرشماری حضوری و فهرست مکان ها در شهرستان بستک ثبت نام اینترنتی نموده بودند که بعد از انجام گزینش، برای افراد منتخب 7 روز از ساعت 8 صبح تا 14 دوره آموزشی برگزار گردید که بعد از برگزاری امتحان، 28 نفر انتخاب شدند.

معاون فنی سرشماری نفوس و مسکن شهرستان بستک افزود: 17 مامور آمارگیر روستایی، 5 مامور آمارگیر شهری، یک مامور آمارگیر موسسه ای و یک مامور تلفنی جهت سرشماری خانوارهای غایب در زمان سرکشی مامور سرشماری و 4 کارشناس جهت نظارت بر کار ماموران آمارگیر، عوامل سرشماری نفوس و مسکن در شهرستان می باشند.

وی عنوان کرد: در شهرستان بستک 64 حوزه کاری برای ماموران سرشماری وجود دارد که طبق نقشه های از پیش تدوین شده کار سرشماری را انجام خواهند داد.

رحمانی تصریح کرد: در سرشماری اینترنتی استان هرمزگان در میان سایر استان های کشور، جایگاه سوم را در حال حاضر دارد و شهرستان بستک نیز در سطح استان، با ثبت نام اینترنتی 16 هزار و 700 خانوار و معادل 64 درصد جمعیت شهرستان، تاکنون جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است