منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴
شناسه خبر: 369079
گروه :خبر
1
 

معاون منابع طبيعي و آبخيزداري هرمزگان:

بستک شهرستان نمونه کشور در زمینه جنگل کاری مشارکتی

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان بستک را از شهرستان های نمونه کشور در زمینه جنگل کاری مشارکتی دانست و انجمن حافظان طبیعت جهانگیریه بستک نخستین تشکل مردمی در زمینه درختکاری معرفی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه؛ مجید پوربلیغی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان در بازدید از طرح جنگل کاری شهرستان بستک گفت: شهرستان بستک از شهرستان های نمونه کشور در زمینه جنگل کاری مشارکتی است و انجمن حافظان طبیعت جهانگیریه بستک نخستین تشکل مردمی در زمینه درختکاری در استان است.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون بیش از 2 هزار نهال در 100 هکتار از اراضی مناطق دهنگ، هرنگ، مغدان و کوهیچ شهرستان بستک توسط خیرین، کاشته شده است که تا پایان سال نیز به 10 هزار نهال خواهد رسید.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان با اشاره به نقش درختان در ذخیره آب های زیر زمینی افزود: در شرایطی که هرمزگان 17 سال خشکسالی را پشت سر می گذارد، کاشت یک هکتار جنگل سبب ذخیره و نفوذ یک لیتر آب به عمق زمین می شود و هر هکتار جنگل میتواند اکسی‍‍‍‍ژن مورد نیاز یک خانواده 4 نفره را تامین کند.

وی خاطر نشان کرد: هرمزگان 80 بوستان روستایی با وسعت 180 هکتار دارد که 34 بوستان به مساحت 54 هکتار در شهرستان بستک می باشد که این بوستان ها توسط جوامع محلی احداث و نگه داری می شوند.

 

گفتنی است در بازدید معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان از طرح جنگل کاری در بستک، از 25 نفر از نیکوکاران فعال شهرستان در زمینه درختکاری تقدیر شد.

 

4

1

2

3

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت