منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۲
شناسه خبر: 179481
گروه :خبر
 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران:

بستری مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در مراکز درمانی دولتی رایگان شد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت:‌ با موافقت وزارت بهداشت و مصوبه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی مستمری بگیران می‌توانند در مراکز درمانی دولتی به صورت رایگان بستری و درمان شوند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سیدتقی نوربخش در حاشیه نخستین نشست تعامل دانشگاه و سازمان تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر بستری رایگان مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در مراکز درمانی دولتی، اظهار داشت: با مصوبه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی می‌توانند به صورت رایگان در مراکز درمانی دولتی بستری و درمان شوند.

وی ادامه داد: این مجوز از سوی هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شده است و به زودی ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

وی درباره حذف دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی نیز گفت: طبیعتا جایگزین شدن کارت هوشمند سلامت به جای دفترچه‌های درمان در مدیریت مصارف و هزینه‌های درمانی تاثیرگذار است.

نوربخش با اشاره به اینکه افرادی هستند که هم اکنون 2 تا 3 دفترچه درمانی دارند، گفت: حذف دفترچه‌های درمانی و استفاده از روش‌های نوین در از بین رفتن تخلفات احتمالی بسیار موثر است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: اجرای طرح کارت هوشمند سلامت کار بسیار پیچیده‌ای است و زیرساخت‌ها و نرم‌افزارهای خاص خود را دارد که پس از فعال‌سازی دیتاسنتر سازمان تامین اجتماعی و با همکاری شرکت رایتل عملیات اجرایی آن در حال انجام است.

نوربخش یادآور شد: در مرحله نخست بیماران خاص از کارت‌های هوشمند سلامت استفاده خواهند کرد و زیرساخت‌های آن در مراکز درمانی ملکی فراهم خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر میز ان افزایش حقوق مستمری‌بگیران و پرداخت مابه‌التفاوت حقوق آنها اظهار داشت: هیات وزیران هنوز افزایش حقوق بازنشستگان را مشخص نکرده است و امیدواریم هر چه سریعتر این میزان افزایش حقوق مشخص شود تا در اردیبهشت ماه بتوانیم مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان را پرداخت کنیم.

وی درباره اقداماتی که در طرح تحول سلامت توسط سازمان تامین اجتماعی انجام شده است گفت: سطح خدمات بر اساس مصوبات شورای عالی بیمه مشخص می‌شود و در قالب طرح تحول سلامت نیز خدمات زیادی داده شده است که بخشی از آن در حوزه دهان و دندان است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی