منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۹
شناسه خبر: 215305
گروه :خبر
13940606000156_PhotoA

سخنگوی ارتش آمریکا از برگزاری بزرگ‌ترین عملیات هوابرد ناتو در اروپا بعد از خاتمه جنگ سرد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بیش از 1000 چترباز عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از یک هواپیما بر فراز آلمان به بیرون پریدند.

سخنگوی ارتش آمریکا با اعلام این خبر افزود، رزمایش روز چهارشنبه بزرگترین عملیات هوابرد ناتو در اروپا بعد از خاتمه جنگ سرد بوده است.

در این عملیات هوابرد موسوم به « Exercise Swift Response» که در منطقه آموزشی آمریکا در هوهنفلز  واقع در جنوب آلمان در حال برگزاری می‌باشد و برای افزایش قدرت دفاعی ناتو در اروپا و به دلیل ماجرای اوکراین صورت گرفته است، 11 کشور  شرکت دارند. این رزمایش تا 13 سپتامبر ادامه خواهد داشت.

«کریستین مارگواردت» سخنگوی ارتش آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفت: «چتربازان در حال انجام عملیات هستند و تمرکزشان در واکنش نشان دادن به بحران‌ها و ایجاد انسجام و آمادگی بالا در بین نیروهای اروپایی ناتو است.»

عملیات هوابرد ناتو پیشتر در کشورهای ایتالیا، بلغارستان و رومانی با مشارکت 4800 نظامی از انگلیس، بلغارستان، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، هلند، لهستان، اسپانیا و آمریکا صورت گرفته بود.

به گزارش این منبع خبری، ناتو هفته گذشته به روس گرایان اوکراین نسبت به تصرف بیشتر اراضی در شرق این کشور هشدار داده و از مسکو خواسته بود در برقراری امنیت در منطقه تلاش مبذول نماید.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی