منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۷
شناسه خبر: 351894
گروه :خبر
photo_2016-09-11_15-48-58
 

امام جمعه موقت اهل سنت گهردو سیریک:

بزرگداشت شعائر الهی نشانه تقوای جامعه دینی است

امام جمعه موقت اهل سنت گهردو سیریک گفت: سنت قربانی یکی از شعائر مهم اسلام و برپاداشتن شعائر الهی نشانه تقوای قلب های افراد جامعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ شیخ علی ماهیگیر امام جمعه موقت اهل سنت گهردو شهرستان سیریک در آستانه عید سعید قربان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده ، سنت قربانی را یکی از شعائر مهم اسلام برشمرد و اظهار کرد: برپاداشتن شعائر الهی نشانه تقوای قلب های افراد جامعه است.

 

وی پیشینه سنت قربانی در اسلام یعنی ذبح حیوانی از شتر، گاو، گوسفند و یا بز در ایام عیدقربان را به مانند دستوراتی چون نماز عیدین، زکات مال و زکات فطر مربوط به سال دوم هجرت، قلمداد کرد و گفت: پیامبر اسلام (ص) از این سال به بعد اگر چه تا سال هفتم هجری اوضاع اقتصادی مناسبی نداشتند ولی این عمل را با قربانی کردن دو گوسفند انجام می دادند.

 

ماهیگیر با بیان اینکه  شعار قربانی به عنوان یکی از شعائر مهم اسلام می باشد ،تصریح کرد: داشتن حکمت و فواید فراوان، احیای مفهوم بلند قربانی کردن فرزند توسط شیخ الانبیاء حضرت ابراهیم (ع) است که در عین حال نمونه ای از غنای عرفان و ادبیات اسلامی است و بر خلاف تراژدیهای بشری ، در ریشه، محتوا و نتیجه با آنها متفاوت است.

 

مدرس و نویسنده فرهیخته اهل سنت هرمزگان، در ادامه با اشاره به اهمیت قربانی بین مسلمانان یادآور شد: قربانی که از آن به نسک نیز تعبیر می شود، در دعای افتتاح به همراه نماز همواره یاد شده که برای خداوند انجام می گیرد و این اهمیت قربانی را نشان می دهد به طوریکه مورد توجه و اجماع همه مذاهب در امت اسلامی است در عین حال متاسفانه در حال حاضر در برخی مناطق توجه به آن کاهش یافته است و ضرورت دارد مسلمانان به این موضوع اهمیت داده و خود و جامعه اسلامی را از فواید آن بهره مند سازند.

 

وی در پایان با عنایت به سنت قربانی و تقسیم گوشت آن بین مستمندان و فقراء، دوستان، آشنایان و فامیل، این عمل را باعث افزایش انس، الفت و محبت بین افراد جامعه و تقویت و تحکیم صله رحم عنوان کرد و گفت: افرادی که توانایی مالی انجام این سنت را دارند خود را از ثواب آن بهره مند نموده این شعار اسلام را بر پا دارند.

 

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان