منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴
شناسه خبر: 348811
گروه :خبر
408579_913
 

عکس هایی از بزرگترین قبرستان جهان

بزرگترین قبرستان جهان در نجف اشرف

قبرستان وادی‌السلام در قسمت شمالی حرم علی بن ابی‌طالب(ع) در شهر نجف واقع است و بزرگترین قبرستان جهان به شمار می آید. این قبرستان از جنوب به حضرت علی(ع) و خیابان اصلی نجف- کوفه (شارع علی بن ابیطالب) از شرق به جاده نجف – کربلا، از شمال به منطقه حی المهندسین و غرب به دریای سابق نجف محدود می‌گردد. میلیون‌ها قبر به اشکال مختلف در مساحتی در حدود ۱۰ کیلومتر مربع، حال و هوای خاصی را به این قبرستان بخشیده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از سایت صدای دریا : وادی السلام بزرگترین قبرستان دنیا

قبرستان وادی‌السلام در قسمت شمالی حرم علی بن ابی‌طالب(ع) در شهر نجف واقع است و بزرگترین قبرستان جهان به شمار می آید. این قبرستان از جنوب به حضرت علی(ع) و خیابان اصلی نجف- کوفه (شارع علی بن ابیطالب) از شرق به جاده نجف – کربلا، از شمال به منطقه حی المهندسین و غرب به دریای سابق نجف محدود می‌گردد.  میلیون‌ها قبر به اشکال مختلف در مساحتی در حدود ۱۰ کیلومتر مربع، حال و هوای خاصی را به این قبرستان بخشیده‌اند.

پس از ظهور داعش در عراق، نرخ تدفین به ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر در روز رسید در حالی که این نرخ پیش از این بین ۸۰ تا ۱۲۰ نفر در روز بود. با کمیاب شدن زمین، قیمت یک آرامگاه خانوادگی با مساحت ۲۵ متر مربع، به ۵ میلیون عراقی (معادل ۴۱۰۰ دلار، ۱۴ میلیون تومان) رسیده است.

پس از عراقی‌ها، ایرانی‌ها دومین ملیتی هستند که درگذشتگان خود را برای خاکسپاری به این قبرستان می‌آورند. بنا بر روایاتی هر کس که در این قبرستان دفن شود عذاب قبر از او برداشته می‌شود.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها