منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۳
شناسه خبر: 221305
گروه :خبر
tlsfm00g

مدیرعامل اتحادیه سایت پرورش میگوی شهرستان سیریک گفت: علی رغم همه تلاش ها برای راه اندازی و شروع فعالیت سایت پرورش میگو شهرستان این سایت با سه مشکل اساسی روبرو است که در صورت عدم توجه با مشکلات دچار شکست خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز مرتضی ذاکری  مدیرعامل اتحادیه سایت پرورش میگوی شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی افزود: یکی از این مشکلات عدم نصب دریچه یک طرفه برای سایت می باشد که با توجه به اهمیت حفاظت از کانال آب رسان اصلی سایت که به نوعی این دریچه عمل خروج و ورود آب سالم و مانده داخل مزارع را تخلیه و موجب سلامت محیط می شود .

 
ذاکری بیان کرد: مشکل دوم سایت جلوگیری از انحراف رودخانه گز به داخل سایت پرورش میگو که در صورت عدم جلوگیری و انحراف مسیر آن باعث تخریب کامل سایت پرورش میگو خواهد شد و همه سرمایه گذاری ها صورت گرفته از بین خواهد رفت و سومی مشکل عدم داشتن جاده دسترسی مناسب برای ارائه خدمات مطلوب و تردد به سایت پرورش میگو شهرستان است.

 
وی عنوان کرد: از آنجائیکه رودخانه گز از کوههای شهرستان بشاگرد سرچشمه می گیرد و هر ساله با شروع بارندگی در شهرستان های سیریک و بشاگرد رودخانه گز در شهرستان سیریک طغیان می کند و خسارت زیادی به روستاهای اطراف و زمین های این سایت تا قبل از این وارد کرده که امیدواریم با توجه جدی مسئولین این مشکل هر چه سریعتر برطرف شود.

 
فرماندار سیریک در پاسخ به مشکلات بوجوده آمد سایت پرورش میگوی شهرستان ابراز داشت: فرمانداری شهرستان یکی از اولویت های آن رفع موانع تولید و ایجاد رونق و شکوفایی اقتصادی و اشتغالزایی برای مردم و جوانان بومی بوده است و پیگیری های فراوانی برای رفع مشکلات تعاونی های پرورش میگو با مدیران استانی بویژه شیلات و مدیریت بحران استانداری برای رفع آنها انجام داده که انشاالله با تخصیص اعتبار لازم این کار عملی خواهد شد.

 
سعیدالله مبارکی خاطرنشان کرد: یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی بسیار خوب و پایدار در شهرستان سیریک که باعث رونق اقتصادی و اشتغال پایدار و ارزآوری مناسب برای کشور به دنبال دارد راه اندازی سایت پرورش مزارع میگو در شهرستان بوده است.

 
نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک تصریح نمود: مجتمع مزارع پرورش میگو سایت عدالت شهرستان سیریک در زمینی به مساحت 280 هکتار با سازه های خاکی ، بتونی با اعتبار 10 میلیارد تومانی از محل تسهیلات اقتصاد مقاومتی در شهرستان شروع به فعالیت نموده است.

 
فرماندار سیریک اذعان داشت: این مجتمع در قالب تعاونی های 8 نفره به 14 تعاونی واگذار شده که برای هر نفر 5/2 نیم هکتار و برای هر تعاونی مقدار 20 هکتار زمین برای فعالیت و اشتغالزایی واگذار شده است.

 
مبارکی بیان کرد: با راه اندازی این مجتمع پرورش میگو در شهرستان برای 172نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزاوریی شده است.

 
فرماندار شهرستان سیریک اظهار داشت: مهمترین اهداف راه اندازی سایت پرورش میگو را واگذاری اراضی پرورش میگو به مردم شهرستان ، اشتغالزایی جوانان بومی جویای کار ، تولید محصولات آبزی جهت تامین مصرف داخلی و خارجی ، جذب سرمایه گذار جهت توسعه بخش آبزی پروری ، کاهش فشار بر ذخایر آبزیان دریایی دانست.

 
فرماندار سیریک اضافه کرد: از دیگر مزایایی این طرح تولید بیش از 1000 تن میگوی پرورشی درسال، ایجاد درآمد برای صاحبان مزارع پرورش میگو ، ترغیب سرمایه گذاری برای ایجاد مجتمع های آبزی پروری ، از بین بردن شغل های کاذب ، ایجاد انگیزه در افراد جویای کار و امکان ایجاد مراکز آموزشی تخصصی در زمینه های آبزی پروری است.

 
مبارکی یادآور شد: با توجه به ارزش اقتصادی و حفظ ذخائر آبزی مقدار 1500 هکتار اراضی مستعد مزارع پرورش میگو در دو بخش بمانی و مرکزی با همکاری شیلات شهرستان شناسایی شده که امیدواریم با عنایت خاص مسئولین استانی شاهد تخصیص اعتبار برای ایجاد زیرساخت اولیه و واگذاری به مردم و فارغ التحصیلان بخش شیلات در آینده ای نزدیک باشیم.

 
انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است