منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱
شناسه خبر: 324018
گروه :خبر
13931209000479_PhotoA
 

آیت‌الله نوری همدانی:

باید بر قیمت‌گذاری‌ها نظارت شود

یکی از مراجع تقلید تأکید کرد: لازم است تلاش شود، نرخ‌ها بالا نباشد و بر قیمت‌ها نظارت شود اگر این طور نباشد هرکس هر طور می‌خواهد به تعیین قیمت می‌پردازد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار مدیرکل امور اجرایی زکات اظهار کرد: کار شما بسیار مهم است، اسلام تأکید کرده تا فقر از میان برداشته شود،‌ اسلام می‌خواهد جامعه‌ای هماهنگ ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: از نظر فرهنگی، جهل و از نظر سیاسی، ظلم باید از میان برداشته شود، فقر سبب می‌شود جامعه به دو دسته تقسیم شود، به این وسیله وحدت و اتحاد از بین می‌رود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه فقر در معارف اسلامی وجود ندارد، گفت: قوانین اسلام طوری تنظیم شده، به طوری که اگر به آن عمل شود، فقر به وجود نمی‌آید، اختیار انفال بر عهده پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) قرار داده شده و در زمان غیبت امام در اختیار فقیه و رهبر است.

وی خاطرنشان کرد: کل اراضی مانند معادن، جنگل‌ها و نیزارها در اختیار رهبر و مدیر مملکت است.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: باید برنامه‌ریزی شود تا اشتغال ایجاد و نعمت‌ها فراهم شود و اجناس ارزان در اختیار افراد قرار گیرد و فقر از بین برود.

وی عنوان کرد: شما در راه بزرگی قدم گذاشته‌اید، فقر عارضه‌ای است که در اثر عمل نکردن به اسلام روی می‌دهد، زکات امانتی در دستان شما است، بنابراین باید به فقرا برسد، کار شما مبارزه با فقر بوده، بنابراین از جنبه اقتصادی مهم است.

این مرجع تقلید تاکید کرد: باید در امر جمع‌آوری زکات جدی باشید، در موارد مناسب به مصرف زکات بپردازید تا کاستی‌ها و فقر از بین برود، زیرا فقر بزرگترین بلا برای انسان‌هاست.

وی با اشاره به اهمیت ریشه‌کنی فقر گفت: کسی که فقیر است و نمی‌تواند امرار معاش کند، روزگار سختی دارد، امیدواریم در نتیجه فکر و کار شما فقر از بین برود.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه دسته‌بندی احتیاجات و نیازها باید صورت گیرد، گفت: لازم است تلاش شود، نرخ‌ها بالا نباشد و نظارت بر قیمت‌ها صورت گیرد، اگر اینگونه نباشد هر کس هر طور می‌خواهد به تعیین قیمت می‌پردازد.

وی خاطرنشان کرد: باید سعی شود جهل، ظلم و فقر از بین برود،‌ تا همه مردم هماهنگ با یکدیگر باشند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است