منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۴
شناسه خبر: 254750
گروه :خبر
IMG-20151216-WA0044

مشاور هنری استاندار هرمزگان از برگزاری کنسرت خیریه گروه موزیک “یمبو” به نفع کودکان و زنان روستایی نقاشه قشم در 27 آذر ماه سال جاری در فرهنگسرای طوبی خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، محمد سایبانی مشاور هنری استاندار هرمزگان و مدیر فرهنگسرا طوبی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده اظهار کرد : کنسرت خیریه با هنرمندی عبدی محب نویسنده، پژوهشگر و ترانه سرای هرمزگانی که هزینه اولیه ساخت کارگاه آموزش هنر و خلاقیت به کودکان و هم چنین کار آفرینی و صنایع دستی به زنان در روستای نقاشه قشم است.

وی افزود :  تمام مشکلات جهان معاصر از جنگ ها و جنایات فجیع گرفته تا فقر و ناتوانی انسان ها در برابر بلاهای طبیعی مانند خشکسالی، آلودگی هوا و گرمایش زمین که البته خود مسبب آن هستیم، ریشه در عدم حضور عقلانیت در زندگی بشر دارد.

سایبای ادامه داد : وقتی به خودمان نگاه کنیم به زندگی مان، گمان می کنیم به اندازه کافی خوش اندام نیستیم، به اندازه کافی زیبا نیستیم، پول کم داریم، ماشین، خانه، لباس، گوشی موبایل و الی آخر. ولی شاید خیلی کم پیش بیایید پیش خود بیاندیشیم که عقل کم داریم.

مدیر فرهنگسرا طوبی هرمزگان اضافه کرد : انسان ها دارای هوش هستند همان گونه که دست دارند و لازم است برای استفاده بهتر از آن آموزش ببینند و تمرین مشق کنند تا به مهارت های لازم برسند، همان طور که یاد می گیریم چگونه قلم دست بگیریم و بنویسیم یا بند کفش مان را ببندیم ولی واقعیت امر این است که در جامعه ما آموزش مهارت بهره گیری از هوش و عقلانیت هیج جایگاهی ندارد.

وی اظهار کرد : وقتی به سیستم آموزشی مان  نگاه می کنیم و همچنین  به شیوه تربیت فرزندان مان در خانواده ها، به رسانه های مان گمان نمی کنم نیازی به مثال باشد ما عادت کرده ایم در شیوه آموزشی خود اطلاعاتی را به کودکان و نوجوانان دهیم و همان اطلاعات را مو به مو پس بگیریم، هرچند داشتن اطلاعات لازمه رسیدن به دانش است ولی اشتباه بزرگ رایج این است که فقط روی حافظه کوتاه مدت فرزندان مان کار می کنیم در صورتی که عقلانیت چیزی نیست که به ذهن انسان تزریق شود بلکه چیزی است که در ذهن تولید می شود.

مشاور هنری استاندار هرمزگان افزود : به عنوان یک فعال هنری گمان می کنم جدا از این که وظیفه اصلی هنر دعوت به خردورزی است، برای خالق اثر هنری و مخاطب آن تمرین اندیشیدن است چیزی که جامعه ما بیش از هر چیز به آن نیاز دارد.
سایبانی  با بیان اینکه ما حق داریم که کارکرد اصلی هنر را نشناسیم و لزوم وجود آن را در جامعه ندانیم زیرا این را هم آموزش ندیده ایم در هیچ یک از کتاب های هنر مدارس مان یک خط هم نوشته نشده اصلا هنر به چه دردی می خورد، تصریح کرد : بخشی از ما مردم، مدیران تصمیم گیرنده این جامعه هستند که هنوز تصمیم نگرفته اند و به صرافت نیفتاده اند که واجب است برای تقویت و گسترش عقلانیت و خردورزی دست به ساخت فضا های فرهنگی بزنند.

 

وی خاطر نشان کرد : کنسرت خیریه با هنرمندی عبدی محب نویسنده، پژوهشگر و ترانه سرای هرمزگانی  و با یاری گروه موزیک “یمبو” ؛ فرهنگسرا طوبی؛  آموزشگاه موسیقی عود ؛موسسه خیریه ساحل خلیج فارس ؛ سایت موزیکا ؛  جمعه 27 آذر ماه در فرهنگسرا طوبی ساعت 6 عصر برگزار می شود و علاقمندان جهت  بلیط  به سایت  mousika.ir  مراجعه کنند.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است