منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۱
شناسه خبر: 255511
گروه :خبر
696519 - Copy

مسئول بسیج سازندگی شهرستان میناب از برگزاری کارگاه آموزشی مرغ بومی با هدف ترویج اشاعه طرح های اقتصاد مقاومتی برای کارآفرینان این شهرستان خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سید مجتبی موسوی مسئول بسیج سازندگی میناب در گفتگو با خبرنگار  میناب جنوب، هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را اشاعه طرح های اقتصاد مقاومتی و آشنا نمودن مجریان طرح برای رونق چرخه تولید در کشور عنوان کرد و افزود: این کارگاه با مشارکت ۴۲ نفر از مجریان طرح پرورش مرغ بومی در شهرستان برگزار شد.

 

موسوی طرح های پرورش مرغ بومی را مناسب ترین روش در ایجاد کسب و کارهای کوچک و پر درآمد دانست و گفت: مرغ بومی به دلیل برخورداری از برخی ویژگی‌ها می‌تواند هزینه پرورش و نگهداری را تا حد زیادی کاهش دهد.
وی تاکید کرد:  پرداخت تسهیلات بانکی در راستای ایجاد کارگاه های پرورش مرغ بومی در دوبخش صنعتی و سنتی را ملزم به داشتن مدرک مهارت و گذراندن آموزش های لازم به منظور رعایت اصول فنی و بهداشتی و همچنین نحوه ساخت و احداث کارگاه و اصول مهم در تغذیه مناسب دام و طیور انجام می شود.

 

مسئول بسیج سازندگی میناب با اشاره به مشکل  بودن  بازار فروش برخی از کارآفرینان  اظهار کرد: اگر تولید‌کننده محصولات مرغ بومی بتواند بازاریابی خوبی داشته باشد و از امکانات مدرن مانند تبلیغات مجازی و بسته‌بندی مناسب بهره‌گیری کند می‌تواند فروش قابل‌توجهی داشته باشد.

 

سید موسوی خاطر نشان کرد: این کارگاه آموزشی با همکاری جهاد کشاورزی،سپاه شهرستان ،مهندسی صنعت و معدن و کشاورزی و مشارکت ۴۲ نفر از مجریان طرح پرورش مرغ بومی در سالن جهاد کشاورزی به مدت ۲ روز برگزار شد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی