منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۵۵
شناسه خبر: 349095
گروه :خبر
کار

سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میناب از برگزاری همایش فرهنگی به مناسبت هفته تعاون در میناب خبرداد و گفت:یکی از اهداف اصلی تعاون اشتغال زایی برای مردم و تقویت عدالت و مشارکت اجتماعی؛ کمک به طبقات محروم و آسیب پذیر و کمک به خصوصی سازی اقتصاد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛فیروزه میرابی سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه همایش فرهنگی نمایشگاه ورکشاپ و مسابقه طراحی به مناسبت هفته تعاون در شهرستان میناب برگزار می شود؛ اظهار کرد: این همایش در هفته تعاون بین ١٣ تا ١٩ شهریورماه در مجتمع تجاری زیتون با همکاری هنرمندان مینابی برگزار خواهد شد.

وی افزود: مسابقه نقاشی با موضوع تعاون ( مشارکت ) در هفته تعاون در میناب برگزار می شود و از اهداف این مسابقه ایجاد شور و نشاط با روحیه مشارکت و آشنایی بیشتر با مقوله تعاون در 14 شهریور ساعت  ٩ الی ١٢ ظهر برگزار می شود.
میرابی از برگزاری نمایشگاه ورک شاپ (کارگاه آموزشی) در هفته تعاون خبرداد و خاطر نشان کرد: از اهداف برگزاری این نمایشگاه ورک شاپ ؛ انجام کار گروهی  ؛ استفاده از مهارت ها و تجربیات در ١٣ شهریور ساعت ٨ صبح الی ١٢ ظهر برگزار خواهد شد.

وی به اهمیت بخش تعاون نسبت به سایر بخش ها پرداخت و افزود: تعاونی ها با کاستن از وظایف اجرایی دولت امکان صرفه جویی در بودجه عمومی  و در عین حال نقایص بخش خصوصی را برطرف می نمایند و موسسات بخش مزبور بنابر ماهیت صرفا اقتصادی خود به فعالیت در زمینه هایی علاقمند هستند که سود مشخص را عاید سهامداران سازند و منتها در تعاونی ها مسائل اجتماعی و اقتصادی در کنار هم مطرح بوده و رعایت مصالح اجتماعی و ارائه خدمات مطلوب به مردم در اولویت قرار دارد .

سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میناب تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی تعاون اشتغال زایی برای مردم و تقویت عدالت و مشارکت اجتماعی؛ کمک به طبقات محروم و آسیب پذیر و کمک به خصوصی سازی اقتصاد است.

میرابی به مفهوم تعاون اشاره کرد و بیان داشت: در اصطلاح تعاون یاری و همیاری متقابل می باشد این واژه از عون به معنی یاری نمودن در باب تفاعل به معنای به یک دیگر کمک کردن همیاری نمودن است یا به عبارت دیگر کار گروهی داوطلبانه و نظام مند را تعاون می نامند.

وی با بیان اینکه تعاون از دو منظر مورد توجه و تاکید اسلام قرار گرفته است، افزود : مبانی اخلاقی و اعتقادی رویکرد تعاون است و همچنین از نظر فقهی می باشد که اسلام مجوز فعالیت به تعاون ها را صادر کرده است.

سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میناب به راهکارهای اجرائی تعاون در توسعه شرکت های تعاونی زنان اشاره کرد و اظهار داشت: تشکیل شرکت های تعاونی توسعه روستایی می تواند در تحقق اشتغال پایدار نقش بسزایی داشته باشد و اینکه مناسب با ظرفیت های روستایی طرح ها اجرا و بهره برداری خواهد رسید و این مشارکت در بین افراد بیشتر هویدا خواهد شد و منسجم تر عمل خواهند کرد و این خود در بهبود و پایداری بنگاه اقتصادی موثر می باشد .

میرابی گفت: هنرمند بودن بانوان مینابی بالاخص در صنایع دستی شهرستان فراهم کردن فضای افزون تر برای بانوان به منظور نقش آفرینی در فرآیند توسعه ملی و ناحیه ای و همچنین افزایش نرخ مشارکت بانوان نقش و جایگاه مهمی در این فرآیند داشته و از یکسو نیمی از سرمایه انسانی جامعه در خدمت پیشرفت و تعاونی روز افزون قرار میگیرد .

سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میناب اضافه کرد: بانوان با تجربه و دانشی که در نتیجه حضور موثر در بازار کار و جامعه بدست می آورند و می توانند فرزندان خود را تربیت نموده و آنها را با پناسیل و توانمندی بیشتری برای نقش آفرینی در جامعه آماده نمایند.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است