منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۷
شناسه خبر: 357623
گروه :خبر
photo_2016-10-02_14-20-28

همایش فرهنگیاران و همیاران پلیس با هدف آشنایی بیشتر دانش آموزان با فرهنگ و قوانین ترافیکی در خانه فرهنگ و هنرلبخند جزیره کیش برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، سرگرد رضا سخایی در ابتدای این مراسم با تبریک هفته ناجا با اشاره به اینکه بیش از 7 هزار دانش آموز در کیش داریم که می توانند همیار پلیس باشند گفت: پلیس راهور در نظر دارد با برنامه مدون و هماهنگی های صورت گرفته با آموزش و پرورش در مدارس حضور یافته و رو در رو به آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی در کلاس های درس اقدام کند.

وی افزود: فرهنگ ترافیک باید از پایه در بین دانش آموزان که شهروندان آینده این شهر هستند صورت گرفته و نهادینه شود تا در آینده شاهد روزی باشیم که در جزیره کیش هیچگونه تخلف و تصادفی نداشته باشیم.

سرگرد سخایی اظهار کرد: در برنامه ای ویژه با همکاری آموزش و پرورش امکانات پلیس راهور در راستای ایجاد نظم و امنیت ترافیکی در اختیار همیاران پلیس قرار خواهد گرفت و همیاران با حضور پلیس راهور با خودروهای پلیس راهنمایی و رانندگی در جزیره گشت زنی کرده و با تخلفات برخورد کرده و به تصادفات رسیدگی می کنند.

سرهنگ رحیم جهانبخش در این مراسم با اشاره به اینکه در تاریخ اسلام همواره نوجوانان حماسه ساز بوده اند گفت: از حضرت علی اکبر در واقعه بزرگ کربلای حسینی تا حسین فهمیده ها در دفاع مقدس و اینک در عرصه نظم و امنیت حضور شما بستر ساز جامعه ای سالم، زیبا و امن را فراهم می آورد.

وی با خطاب قرار دادن دانش آموزان افزود: نقش شما به عنوان همیار پلیس نقش ویژه ای است و زمانی که به عنوان همیار پلیس در جامعه حضور پیدا می کنید باید با شهروندان مهربان بوده و با حسن خلق با آنان برخورد کنید همچنین باید به کسانی که نیازمند یاری و مددرسانی شما هستند همیار خوبی باشید تا به عنوان یک شهروند خوب در جامعه تبدیل شوید.

جهانبخش با تاکید بر اهمیت رعایت نظم و جامعه و در خانه اظهار کرد: برای اینکه در شهر و جامعه ما اتفاقات خوبی رقم بخورد همه باید دست به دست هم داده و در کنار یکدیگر تلاش کنیم تا با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی شهری منظم و زیبا داشته باشیم.

وی با تاکید بر رعایت احترام والدین در هنگام تذکرات ترافیکی اظهار کرد: پلیس خوب کسی است که با نهایت ادب و احترام با پدر و مادر و دیگر شهروندان برخورد کند.

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش با ذکر خاطره ای از دوران تحصیل خود و دیدار با آموزگار کلاس اول خود پس از سال ها تاکید کرد: اگر امروز در این جایگاه قرار گرفته ام به خاطر تلاش های دلسوزانه آموزگارانی بوده است که در طی سال های متمادی برای تربیت و رشد من و دیگر دانش آموزان تلاش کرده اند.

هانی معلمی رئیس آموزش و پرورش کیش نیز در بخش دیگری از این مراسم با تبریک هفته ناجا به سبز پوشان دلیر نیروی انتظامی از همیاری پلیس با آموزش و پرورش تقدیر کرد و افزود: بخش مهمی از سلامت جامعه ما به امنیت و سلامت خانواده ها برمی گردد و تاثیر تشکیل هیماران پلیس در خانواده ها به خوبی نمایان شد.

وی با اشاره به اینکه پلیس با جمعیت محدودی که دارد به تنهایی نمی تواند مأموریت های مهم و اصیل خود را اجرا کند اظهار کرد: دانش آموزان امروز آینده سازان فردای جامعه ما هستند و نماینده پلیس و پیام رسان پلیس در خانواده ها تا پیام ترافیکی و قوانین راهنمایی و رانندگی در خانواده ها نهادینه شود.

معلمی با بیان اینکه امروز همکاری و همیاری دانش آموزان و پلیس در جامعه ما نهادینه شده است گفت: افتخار می کنیم که در کنار پلیس تلاش کرده و از هیچ کوششی برای تامین امنیت و آرامش و رسیدن به جامعه ای سالم فروگذار نخواهیم کرد.

در این مراسم از فرهنگیاران پلیس، همیاران پلیس و رانندگان نمونه حمل و نقل جزیره کیش تقدیر شد.

اهدای کیف آموزشی، کلاه همیاران پلیس، پخش کلیپ های آموزشی، گرفتن عکس یادگاری با دانش آموزان برگزیده توسط مسئولان و پذیرایی از دانش آموزان در دیگر بخش های این مراسم بود.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است