منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰
شناسه خبر: 347775
گروه :خبر
photo_2016-08-23_15-16-19

بازیگر فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) با اشاره به کمبودهای تولید این نمایش بیان کرد: برای تولید این اثر با انبوهی از مشکلات دست و پنجه نرم می کردیم در مواقع متعددی به دلیل نداشتن مکان برای تمرین، تمرینات مان را در منزل می گرفتیم که این برای گروه تئاتری که متولی اش ارشاد است زیاد جالب نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛جعفر قاسمی بازیگر فیلم سینمایی «محمد رسول الله(ص)» و نویسنده و کارگردان و بازیگر تئاتر میناب در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه نمایش طنز «زمین داغن بداربخو براری» اثر ارزشمند دیگری از هنرمندان میناب در راستای پرداختن به وضع محیط زیست و معیشت مردم میناب به کارگردانی عبدالله ذاکری در حال اجرا است؛ اظهار کرد: این نمایش تجربه دیگری از گروه تئاتر «ابوذر» شهرستان میناب می باشد.

 

 

وی با اشاره به موضوع نمایش طنز «زمین داغن بداربخو براری» افزود: این نمایش روایتی تلخ اما با زبان شیرین طنز از حال و روز این روزهای زمین است و گاهی برای بیان مشکلات پیرامونمان هیچ ابزاری گویا تر از زبان نمایش و مهم تر طنز نیست.

 

 

نویسنده نمایش «طنززمین داغن بداربخو براری» به دیالگ های این نمایش پرداخت و گفت: «کنیزو اگه ادیدنی که یتو خارو گرفتاربودم فقط به خاطر اینه که باغ و موغونم خشک بو زغال سر قلیون مردم بو » و همچنین «کنیزو یه خوشکسالی کمره منی اشکه وگرنه مه هما قنبروم که صد جا باغ و موغی هسته» و… بخشی از دیالگ های مردی است که در این نمایش او را قنبر می نامند.

 

 

قاسمی به خلاصه از نمایش طنز «زمین داغن بداربخو براری» اشاره کرد و عنوان کرد: قنبر که این روزها زمینش داغ است و خانواده سردرگم که هریک حقشان را میخواهند به دنبال حقیقی هستند ؛ بیوه ای که سلاح کشیده ؛ دانشجویی که علت فرو چاله ها را بررسی می کند و در کنار دو برادرش که یکی در توهم فیلم های هندیست و فازش بنگ است ودیگری شیرین مغزی که …؛ خواهر ناتنی که در اولین روز مرگ پدرش میخواد عروسی اش را با شکوه برگزار کنداما…؛ جنی که گوی در قلمروش ورود کرده اند و پایی بر بدنش نهاده اند و میخواهد انتقام بگیرد ؛ از جمله خلاصه ای از این نمایش است.

 

 

بازیگر فیلم سینمایی «محمد رسول الله(ص)» اضافه کرد: این اثر بعد از 4 ماه تمرین از یک شهریور الی چهارم شهریور ماه در سالن آمفی تئاتر سیما فرهنگ فرهنگسرای میناب برای عموم مردم به روی صحنه می رود.

 

 

وی ادامه داد: بازیگران این نمایش ابوالقاسم احدیان ؛ کاظم ذاکری ؛محمدمنصوری ؛عصمت ذاکری ؛ مریم ذاکری ؛ امید زعیم زاده ؛ علی دهقانی و بازیگر میهمان گروه مرتضی فتوحی ؛ بهناز میعادپور ؛ محمدکهوری و حسن ذاکری از بازیگرانی که در این نمایش نقش آفرینی می کنند و با همکاری شیرزاد عشقی ؛ فرزاد رنجبر نورپرداز و کیمیا حسن نژاد مسئول افکت صدا می باشد.
قاسمی به  کمبودهایی تولید این نمایش اشاره کرد و خاطر نشان کرد: برای تولید این اثر با انبوهی از مشکلات دست و پنجه نرم می کردیم در مواقع متعددی به دلیل نداشتن مکان برای تمرین، تمرینات مان را در منزل می گرفتیم که این برای گروه تئاتری که متولی اش ارشاد است زیاد جالب نیست.
نویسنده نمایش «طنززمین داغن بداربخو براری»ادامه داد: نرخ بالای اجاره سالن گروه اجرایی را سردرگم کرده تا جایی که برای اجاره سالن کارگردان این کار مجبور شدن هزینه ای را قرض بگیرند.

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است