منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۱
شناسه خبر: 247494
گروه :خبر
4

مانور سراسری زلزله با به صدا درآمدن زنگ زلزله و ایمنی در مدارس شهرستان بستک همزمان با مدارس سراسر کشور برگزار شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه، مانور سراسری زلزله و ایمنی با هدف ایجاد آمادگی های لازم در برابر زلزله و در نهایت کاهش تلفات و خسارات ناشی از […]

مانور سراسری زلزله با به صدا درآمدن زنگ زلزله و ایمنی در مدارس شهرستان بستک همزمان با مدارس سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه، مانور سراسری زلزله و ایمنی با هدف ایجاد آمادگی های لازم در برابر زلزله و در نهایت کاهش تلفات و خسارات ناشی از آن در دو مرحله پناه گیری و خروج برگزار شد.

دانش آموزان و مربیان در مرحله پناه گیری به محض پخش آژیر ، در مکان های مناسب مانند زیر میز، گوشه دیوارهای داخلی در کلاس ، کنار دیوارهای داخلی در راهروها و دور از دیوارها در حیاط پناه گرفته و تا اتمام آژیر در آن محل باقی ماندند.

در مرحله خروج نیز پس از اتمام آژیر، دانش آموزان کلاسهای مختلف با راهنمایی معلمان به نوبت و بدون هجوم، کلاس را ترک نموده و در وسط حیاط جمع می شوند.

اجرای این دو مرحله اصول اساسی مانور را تشکیل داده و اجرای موارد دیگر مانند عملیات امداد و نجات، اطفای حریق، تخریب ساختمان و … جزء مراحل فرعی این مانور بود.

این مانور هرساله با هدف ترویج فرهنگ ایمنی و ارتقای توانمندی دانش آموزان برای مواجهه درست با بلایای طبیعی به ویژه زلزله برگزار می شود.همچنین ترویج فرهنگ مقاوم سازی، افزایش ایمنی و کاهش تلفات و خسارت ناشی از زلزله و ایجاد آمادگی برای واکنش های صحیح و سریع در برابر زلزله از دیگر اهداف برگزاری این مانور بود.

مانور زلزله امسال در شهرستان بستک بصورت نمادین در مدرسه نمونه مردمی شهید رجایی با حضور مسئولین اداری شهرستان برگزار شد.

 

1 2 3 4 5 7 8 9 10

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است