منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۳
شناسه خبر: 242057
گروه :خبر

دو روز پیش شوی لباس دانشجویی به صورت مختلط با حضور دانشجویان دختر و پسری که وضع ظاهری و حجاب آنها مناسب‌ شأن یک دانشجو نبود، در تالار فیروزه دانشگاه بیرجند برگزار شد!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در این مراسم علاوه بر مختلط بودن دانشجویان و وضع نامناسب حجاب و عفاف، از آهنگ‌های حرام و با خوانندگی زن نیز استفاده شده است.
نکته قابل توجه درباره برگزاری این مراسم اینکه این اقدام ضدفرهنگی همراه با رقص و آواز در ماه محرم، ماه غم و عزای اهل‌بیت(ع) برگزار شده است.
گفتنی است، رهبر انقلاب در دیدار روز چهارشنبه هفته قبل خود با روسای دانشگاه‌های کشور تاکید کردند که «شاد بودن برای هر محیطی خوب است، اما به چه قیمتی؟ به قیمت برگزاری مراسم و اردوهای مختلط؟ مگر غربی‌ها از اختلاط چه بهره‌ای جز جنایات کنونی جنسی برده‌اند که ما به‌دنبال پیروی از همان شیوه‌ها هستیم. مسئولان فرهنگی دانشگاه‌ها بفهمند چه می‌کنند؟ کار فرهنگی صحیح این است که انسان مؤمن، متخلق، انقلابی، معتقد به آرمان‌ها، دوستدار کشور و نظام اسلامی و دارای بصیرت و عمق دینی و سیاسی تربیت شود.»
لازم به تاکید است، برگزاری این گونه مراسمات در دانشگاه بیرجند سابقه دارد و سال قبل هم شوی لباس در دانشگاه بیرجند با عنوان «شوی مد لباس عروسی بانوان» (!) برگزار شد که به نظر می‌رسد مسئولان دانشگاه این موضوع را بررسی و پیگیری نکردند و برگزاری شوی لباس عروس با واکنش تند تشکل‌های دانشجویی مواجه شد.
معاون فرهنگی وزارت علوم به وعده‌اش عمل کند
ظاهراً مسئولان استانی و دانشگاهی خراسان جنوبی برگزاری این گونه مراسمات که می‌تواند باعث ناهنجاری‌هایی در آینده شود برای آنها مهم نیست و موضوع را قابل پیگیری نمی‌دانند، چراکه پیش از این نیز یک فستیوال کویرنوردی مختلط، کنسرت موسیقی با رقص و غیره در دانشگاه های بیرجند انجام شده است؛ اما پیگیری مناسبی از سوی مسئولان صورت نگرفته است.
اکنون جای سوال دارد که برگزارکنندگان این مراسم از کجا مجوز برگزاری مراسم را گرفتند؟ مگر می شود بدون مجوز در محیط دانشگاهی جلسه ای برگزار کرد؟ لذا لازم است همان‌طور که اخیراً معاون فرهنگی وزارت علوم اینگونه مراسمات را جرم دانست و بر لزوم برخورد جدی با آنها تاکید کرد،

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی