منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۱
شناسه خبر: 282654
گروه :خبر
مجمع بسیج

در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و عملیاتی کردن فرمایشات ایشان و با هدف حفظ انسجام بیشتر اقشار بسیج، دومین مجمع عالی بسیج شهرستان جاسک باحضور 100 نخبه بسیجی برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مکران نیوز؛علی رنجبر دبیر مجمع بسیج شهرستان در این مراسم با اشاره به رسالت این مجمع گفت: مجمع بسیج بزرگ‌ترین جمع نخبگان، صاحب‌نظران و ایده پردازان در هر شهرستان بوده که دارای ارکان مختلفی است.

وی افزود:این مجمع با هدف ایجاد زمینه های لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت های فکری و قابلیتهای صاحب نظران و فرهیختگان بسیج در جهت تقویت و تعالی اهداف بسیج تشکیل شده است.

رنجبر تصریح کرد: کارگروههای تخصصی موضوعی مجمع که متشکل از 8 کارگاه فرهنگی، علمی، اجتماعی، سلامت، اقتصاد، دفاعی، تربیتی و بانوان هستند اهم موضوعات و مسائل را بررسی و راهکارهای عملی را تحلیل می کنند و به نهادهای مربوطه جهت بهره برداری ارسال می‌نمایند.

وی ادامه داد: فرآیند رسیدن به مشکلات شهرستان و ارائه پیشنهاد‌ها در قالب طرح‌ها در کارگروه‌های مربوطه انجام می‌گیرد که این طرح پس از تائید به صحن عمومی مجمع بسیج می‌رسد و درصورتی‌که با رأی موافق همه اعضای مجمع به تصویب برسد تبدیل به سند مجمع می‌شود و درنهایت برای اجرایی شدن آن به همه سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود که آن‌ها نیز موظف به همکاری با مجمع هستند.

دبیر مجمع شهرستان جاسک اظهار امیدواری کرد: امید است با فعالیت‌های تخصصی این مجمع بتوانیم گامی مهم و موثر در تقویت مدیریت شهرستان و همچنین تعالی اهداف مقدس نظام و انقلاب و سازمان بسیج برداریم.

ابراهیم حسین زاده فرمانده سپاه جاسک در این نشست گفت: یکی از اهداف مجمع عالی بسیج به روز بودن اطلاعات، ارتقاء سطح آگاهی وتحلیل‌ درست مسائل سیاسی ایران وجهان برای بسیجیان است.

وی با اشاره به این که بسیجی باید اهل مطالعه و هر زمان در پی ارتقای بینش علمی و سطح سیاسی خود باشد تصرح کرد: وظیفه کنونی بسیجیان دراین برهه آمادگی در برابر بحران‌های حال و آینده است.

حسین زاده خاطرنشان کرد: امروز بحران اقتصادی یکی ازراه‌های حیله دشمن است و مقابله با بحران‌های اقتصادی فقط با تفکر بسیجی تحقق می یابد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در سال های گذشته برنامه های کوتاه مدت در جهت توسعه و پیشرفت این کشور ارائه داده است اما آنچه که امروزه در کنار آن و در این شهرستان کمبود آن احساس می‌شود عدم برنامه ریزی مناسب در جهت توسعه و پیشرفت جاسک است لذا آنچه که امروز در این شهرستان مورد نیاز است طرح ریزی برنامه های بلند مدت است که می تواند زمینه توسعه منطقه را فراهم کند.

فرمانده سپاه جاسک تاکید کرد: هر کارگروه تخصصی مجمع بسیج شهرستان می بایست در حوزه تخصص خود چشم انداز ۱۰ ساله برای این شهرستان  سند چشم انداز تنظیم کند تا با برنامه ریزی در جهت آن به رشد و توسعه شهرستان جاسک قدم های ارزشمند و مفیدی برداشته شود.

در پایان جلسه بندهایی از بیانیه اجلاس مجمع بسیج شهرستان جاسک به شرح ذیل قرائت شد:

اعضای مجمع بسیج شهرستان با توجه به شعار دولت و ملت هم‌دلی و هم‌زبانی خواهان تقویت همگرایی و هم‌دلی و هم‌زبانی امت اسلامی و پیروی از منویات ولایت‌فقیه حضرت امام خامنه‌ای (دام‌ظله العالی) از سوی مسئولین و سایر آحاد مردم و بسیج شهرستان در جهت نیل به اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

اعضای مجمع بسیج ضمن التزام عملی به قانون اساسی و پایبندی به سیاست‌های کلی نظام در کلیه بخش‌ها خواهان حرکت در راستای سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی در مسیر پیشرفت و عدالت اجتماعی هستند و نیز از اتخاذ سیاست‌های سلیقه‌ای و نا‌پایدار در امور منطقه و شهرستان جاسک پرهیز شود.

مجمع بسیج شهرستان از مسئولین امر می خواهد در جهت بازاریابی و ایجاد صنایع تبدیلی اقدام و گامهای اساسی در مورد اقتصاد مقاومتی بردارند.

همچنین اعضای مجمع و مردم حزب‌الله جاسک خواهان ایجاد نهادهای فرهنگی_ مذهبی و خدمات‌رسانی به مناطق محروم شهرستان بالأخص مناطق روستایی می‌باشند.

مجمع بسیج شهرستان از عموم علما، دانشمندان،صاحب نظران،دانشگاهیان و فرهنگیان می خواهد به منظور تدوین سند چشم انداز شهرستان جاسک هرگونه ایده،طرح و پیشنهاد خود را در اختیار مجمع بسیج قرار داده و سهمی در جهت ارتقاء علمی، فرهنگی، تربیتی و اقتصادی شهرستان داشته باشند.

در پایان از مردم ولایتمدار و انقلابی شهرستان جاسک استدعا می‌شود با توجه به شیطنت های اخیر دشمنان اسلام و استکبار جهانی، همچنان وحدت و انسجام خود را حفظ و با حضور پرشور خود در انتخابات مشت محکم دیگری بردهان استکبار در حال افول وارد نمایند.

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است