منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۴۲
شناسه خبر: 335985
گروه :خبر
photo_2016-07-05_13-57-44

اولین جلسه ساماندهی طرح اوقات فراغت تابستان 95 با حضور جمعی از مسئولان استانی، شهرستان و اعضای ستاد سامان دهی اوقات فراغت میناب برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  میناب جنوب، در ابتدای این جلسه جعفر متقی رئیس اداره ورزش و جوانان میناب گفت: اولین جلسه ستاد ساماندهی اوقات فراغت  و طرح سامان دهی جوانان در جهت  برنامه ریزی و پر کردن بهینه وقت  جوانان  مینابی  و ساماندهی  جوانان  یکی از وظایف این ستاد می باشد.

 

در ادامه مهین زارع  رئیس گروه فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان عنوان کرد: تکلیفی که شورای عالی  ورزش  و جوانان در استان برای  ما مشخص نموده که بخش عملیاتی اوقات فراغت  را در پیش رو داریم باید بر اساس برنامه نهادها و دستگاههای ذیربط  در حوزه فراغت حضوری فعال داشته و پایگاه ها و خدمات خود را به جوانان ارائه نماییم.

 

 

رئیس گروه فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان افزود: براساس  مصوبه شورای عالی جوانان و سامان دهی امور جوانان در  کشور که از سوی شورای عالی جوانان که از مرکز به ما ارائه گردیده 9 کارگروه تخصصی  در بحث اوقات فراغت را باید در دستور کار ساماندهی اوقات فراغت   قرار دهیم.

 

 

وی در این زمینه تصریح کرد: کار گروه فرهنگ و هنر، کار گروه کتابخوانی، کار گروه ورزش، کارگروه اردوهای جهادی ، کارگروه زیارتی سیاحتی و گردشگری، کار گروه فنی و حرفه ای ، کار گروه محیط مجازی و رسانه ای، کارگروه گفتمان جوانان  و با وجود صاحبان ایده های جوان کار گروه اختراعات و اکتشافات را نیز در صورت بودن پتانسیل ان در شهرستان میناب می توانیم داشته باشیم .

 

 

زارع اظهار کرد: یکی از کار گروه های مهم که حوزه ورزش باید بر آن نظارت کند کار گروه نظارت و ارزیابی می باشد که از پایگاه های فراغتی و دستگاه ها و نهادهایی که در بحث اوقات فراغت فعال هستند  را باید زیر نظر داشته باشند.

 

رئیس گروه فرهنگی افزود:  هدف های کلان  و ملی کار گروه ها  که تعریف شده برگزاری جلسات کارشناسی و نشست  های علمی ،توجه  به نوع آوری  تنوع و خلاقیت،شناسایی بسیج امکانات و ظرفیت دستگاههای موجود  ،جلب مشارکت تشکل های غیر دولتی  در این کار مهم و اساسی می باشد و سازمانهای مردم نهاد و کانون های مساجد و بیسج می توانند در بحث اوقات فراغت استفاده از نظرات اساتید  دانشگاهی جوانان ما را در بحث اوقات فراغت با برنامه ریزی اصولی به سر انجام مطلوبی برساند.

 

 

وی با اشاره به مهندسی افکار عمومی گفت: مهندسی  افکار عمومی موضوع بسیار مهمی می باشد  و  در این را ه ما باید  برنامه ریزی دقیقی را انجام دهیم  تا که خانواده ها   بحث اوقات فراغت را در سبد خانواده بگنجانند و طراحی  هوشمندانه ای باید توسط ما مسئولین امر صورت پذیرد تا خانواده ها نسبت به بحث پر کردن اوقات فراغت جوانان خود حساس شوند که با این کار ما می توانیم از بسیاری از معظلات اجتماعی در سطح جامعه جلو گیری نمایئم.

 

 

زارع در زمینه شناسایی استعدادها و پتانسیل ها گفت: باز شناسی استعدادها و پتانسیل های موجود در شهرستان  و بالاتر از آن در استان باید مد نظر کار گروه ها و مسئولان ذیربط قرار گیرد و دقت شود که اگر   طرح و برنامه ای  در موردی خاص نیاز به اعتباری مالی داشته باشد لازم است این مسئله جهت ارائه به استان ارجاع داده شود تا از استان و در جلسات  ستاد ساماندهی استان تامین اعتبار لازم جهت این طرح صورت پذیرد.

 

 

مسئول فرهنگی با ارائه این مطلب که باید در برنامه ها و طرح های کار گروه ها و ستادهای سامان دهی اوقات فراغت  نگاه خاص و ویژه ای به مساجد شود افزود:  ایجاد و گسترش  برنامه های متنوع  فراغتی در  سکونت گاه های  غیر رسمی به نوجوانان و جوانان  با حمایت ادارات مدنظر مانند بهزیستی و اداره کار در جانمایی  وضعیت موجود  و ارئه امار دقیق از  محلات آسیب پذیر  جامعه به  دبیر خانه ستاد سامان دهی می تواند از سوی این نهادها و ادارات  گامی بسیار موثر در پیش برد اهداف ستاد سامان دهی اوقات فراغت باشد.

 

 

زارع با اشاره به ارتقاء سلامت جوانان با تاکید بر ورزش همگانی  بیان کرد:  ارتقاء سلامت  جوانان  با تاکید بر ورزش همگانی ،ترویج ازدواج آسان و آگاه سازی جوانان ما قبل از تحکیم بنیاد خانوده  می تواند جوانان و نوجوانان  ما را از بسیاری از مشکلات اجتماعی  رها نماید.

 

 

در ادامه علی خواجه فینی معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان گفت:  با وجود مشکلات پیش روی دولت   و بضاعت اندک  در استان   تمامی امکانات اداره کل ورزش و جوانان باید در بحث اوقات فراغت  جوانان و نوجوانان استان هرمزگان به کار گرفت شود و تمامی ارگانها و نهادها ی دولتی و خصوصی و نیمه خصو.صی  باید امکانات خود را در اختیار  جوانان و نوجوانان  با برنامه های ارائه شده ستاد ساماندهی اوقات فراغت قرار دهند.

 

 

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان افزود: با پیشرفت علم و تکنولوژی در کشور دیگر جوانان ما نباید  مانند قدیم برنامه های خود را با یک نواختی  به پیش ببرند زیرا اوقات فراغت تعریف خاص خودش را دارد و اداره کل از طریق اماکن موجود و هیئت های ورزشی برنامه های خود را برگزار خواهند کرد، اما در بخش جوانان این امر را جدی باید گرفت که باید بدنبال تعامل و هماهنگی با تمامی  دستگاه های دیگر باشیم. از آنها گزارش بگیریم و پاسخگوی جوانان   باشیم.

 

 

در ادامه نیز برخی از مسئولان حاضر در جلسه و اعضای  ستاد ساماندهی اوقات فراغت نقطه نظرات ،پیشنهادات  و انتقادهای خود را جهت بهبود و پیش برد اهداف  این جلسه ارائه نمودند.

 

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی