منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۴
شناسه خبر: 258213
گروه :خبر
IMG_0161

رسول اکرم به دنبال ایجاد وحدت وهمدلی بین مسلمین بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از لوار بندرخمیر، سید عبدالجلیل قتالی، رئیس مدرسه علوم دینی صدرالاسلام بندرخمیر در مراسم جشن میلاد حضرت محمد(ص) و هفته وحدت گفت: اخلاق نیک یک هدیه الهی است و پیامبر(ص) از نیکخو ترین افراد بودند.

 

وی افزود: رهبری امت باید با عطوفت همراه باشد و اگر اینچنین نباشد با مشکل مواجه می شود، رسول الله عالی ترین سطوح اخلاق برای بشریت است.

 

رئیس مدرسه علوم دینی صدرالاسلام بندرخمیر با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار کرد: آخرین پیامبرالهی برای رشد وکرامت اخلاقی مبعوث شده است، ایشان مبعوث شد تا کرامت های اخلاقی را کامل کند.

 

نامبرده تصریح کرد: ازجمله جلوه های اخلاقی ایشان، عفو و گذشت ،پیش قدم شدن در سلام ،زهد وعبادت ،صبرو بردباری و بسیاری دیگر از جلوه های نیک اخلاقی که همه در ایشان جمع است، پیامبر بزرگوار از نظراخلاقی بزرگترین افراد بود.

 

سیدعبدالجلیل قتالی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم بیان کرد: خداوند در قرآن کریم می فرماید: ای محمد ما تورا نیافریده ایم مگر آنکه رحمتی برای عالمیان باشی ،رحمت او یک رحمت عامه است و شامل تمام بشریت و حتی فراتر از آن شامل تمام موجودات از حیوانات و نباتات تا حشرات می شود.

 

این مسئول اظهار داشت: رسول اکرم(ص) به دنبال ایجاد وحدت وهمدلی بین مسلمین بود؛ طرح اخوت پیامبرنخستین طرح برای وحدت و برادری وهدف نهایی پیامبر یکپارچه کردن کلیه مسلمین بود؛ ایشان در همین راستا می فرمایند :دست خدا با جماعت است.

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حسین جهانگیری، امام جمعه شهرستان ضمن تبریک هفته وحدت گفت: اطاعت از خدا و رسول به انسان حیات واقعی و انسانی می دهد.

 

وی افزود: عمل به سیره و سنت نبی اکرم(ص) انسان ساز است نه فقط برای جامعه اسلامی بلکه رحمه للعالمین است، همین انسان های جاهل را زنده می کند.

 

امام جمعه شهرستان بندرخمیر با اشاره به انسان هایی که از این نور بهره بردند، اظهار کرد: انسان تعجب می کند که این آیین ودستورالعمل انسان را به کجا می رساند، الغرض هراندازه بتوانیم براساس دستورات حضرت زندگی کنیم، زندگی شیرین و جاذبه ی بیشتری برای کسانی که مسلمان نیستند خواهیم داشت.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسین جهانگیری با اشاره به اوضاع و احوال فعلی امت اسلام، افزود: دربین امت اسلامی فتنه هایی بر می خیزد که اگر کسی اقدامی نکند همه به آتش آن خواهند سوخت. جنایت هایی که به نام اسلام صورت می پذیرد مانند جنایت های داعش که اگرامت اسلامی بی تفاوت باشند، عذابی که از آثار آن است، همه امت اسلام را تحت تاثیر قرار می دهد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان