منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۵۱
شناسه خبر: 351430
گروه :خبر
img-20160616-wa0006

دبیر ستاد ازدواج گلهای علوی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ازدواج آسان از اهداف اصلی ستاد ازدواج گلهای علوی است، گفت: برگزاری این جشن در دهه امامت و ولایت مهر تاییدی از سوی شیعیان بر اهمیت فراوان عید غدیر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مصیب نظری، دبیر ستاد ازدواج گلهای علوی شرق شهرستان بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس، با اشاره به گذشت دوسال از فعالیت ستاد ازدواج گلهای علوی گفت: با انجام تحقیق و پژوهش در خصوص معضلات اجتماعی  موجود بر سر راه جوانان مناطق شرق بندرعباس به مدت پنج سال مشخص شد که عمده مشکلاتی که مانع ازدواج جوانان شده در چه منطقه ای بیشتر مشاهده می شود.

 

وی افزود: ترویج فرهنگ ازدواج آسان در بین جوانان از اهداف اصلی این ستاد است که با شناسایی نقاطی که بیشترین بار مالی که مانعی در ازدواج برای جوانان ایجاد می کند درصدد رفع این گونه موانع بودیم که پس از گذشت ۵سال از فعالیت این ستاد توانسته ایم در  این راه قدمهای مهمی را برداریم.

 

دبیر ستاد ازدواج گلهای علوی با اشاره به  نحوه انتخاب زوجین شرکت کننده در این طرح اظهار کرد: زوج های جوان واجد شرایط  توسط کارگروه هایی که اعضای آن متشکل از اعضای ستاد، معتمدین و امام جمعه آن منطقه می باشند، شناسایی و به ستاد معرفی می شوند که پس از بررسی شرایط زوجین، ثبت نام آنها برای شرکت در این طرح انجام می شود.

 

نظری با بیان اینکه زوجین دارای شرایط خاص می توانند در یان طرح ثبت نام کنند، تصریح کرد: این ستاد برای انتخاب زوج های خود شرایطی مهمی از جمله سکونت در روستای موردنظر، عدم برگزاری جشن ازدواج، مدت عقد آنها از عید غدیر سال گذشته تا الان می باشد و اینکه زوجین عضو بسیج باشند، در نظر گرفته است.

 

وی افزود: با انطباق شرایط زوجین متناسب با هدف ستاد از بین 200 پرونده ای که در ستاد تشکیل شده بود 45 زوج جوان انتخاب و به جشن گلهای علوی دعوت شدند که به همه زوجین منتخب جهیزیه کامل در شب مراسم اهدا می شود.

دبیر ستاد ازدواج گلهای علوی با اشاره به اینکه سال گذشته مراسم ازدواج ۴۰ زوج برگزار شد، اظهار کرد: امسال مراسم ازدواج ۴۵ زوج از منطقه شرق بندرعباس از بخش قلعه قاضی همزمان با آغاز دهه ی امامت و  ولایت در ۲۵ شهریور بعد از نماز مغرب و عشا در روستای کرمون از توابع دهستان شمیل برگزار می شود.

 

نظری تاکید کرد: این جشن همه ساله در دهه امامت و ولایت و در آستانه ی عید غدیر برگزار می شود تا هم مهر تاییدی از سوی شیعیان بر اهمیت فراوان غدیر باشد و هم خلا موجود در برگزاری مراسمات ازدواج جوانان را از بین ببرد.

 

وی با بیان اینکه رنج سنی زوجین بین 20 الی 26 سال است، گفت: کاهش سن ازدواج در منطقه و بزرگداشت ایام غدیر از مهمترین اثرات برگزاری این مراسم می باشد که مورد استقبال اهالی روستا، والدین زوجین و خود زوجین قرار گرفته است.

 

دبیر ستاد ازدواج گلهای علوی با اشاره به همکاری نهادهایی چون کمیته امداد امام خمینی (ره)،مجموعه سپاه استان،م جموعه اداره بنادر استان و شهرداری خاطرنشان کرد:طرح هایی از این قبیل همت والای خیریین و همکاری مسئولین را می طلبد و اگر مسئولین از این طرح ها حمایت کنند مجموعه ما با قدرت می تواند در طول سال چندین مراسم برگزار کند که همگی در به ثمر رسیدن هر چه زودتر اهداف انقلابی و فرهنگی موثر هستند.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی