منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۵
شناسه خبر: 280054
گروه :خبر
4082845_590

دومین جشنواره فرهنگی آیینی سور، سرنا و زندگی به مناسبت دهه مبارک فجر به میزبانی شهر تیرور میناب با حضور گروه‌هایی از استان‌های کرمان، فارس و بوشهر برگزار شد.

به گزارش شکبه اطلا‌ع رسانی هرمز به نقل از پایگاه خبری تحلیلی میناب جنوب، دومین جشنواره فرهنگی آیینی سور، سرنا و زندگی به مناسبت دهه مبارک فجر به میزبانی شهر تیرور میناب با حضور استان‌های کرمان، فارس و بوشهر برگزار شد.

 

با توجه به منطقه‌ای بودن این جشنواره و حضور استان‌های کرمان، فارس، بوشهر در استان هرمزگان در خصوص نحوه اجرا و میزبانی از میهمانان برنامه ریزی منسجمی صورت گرفت و آیین‌های بومی و سنتی، نوع زندگی ایرانی و تمدن اسلامی در آن به نمایش گذاشته شد.

 

برگزاری این جشنواره با اهداف به نمایش گذاشتن فرهنگ و تمدن مردم جنوب کشور بود که با نمایش نوع پوشش، صنایع دستی، نوع آداب و رسوم، فرهنگ بومی میناب به نمایش گذاشته شد.

 

احیاء سبک زندگی ایرانی اسلامی ، اقتصاد مقاومتی و مردمی بودن یکی از شاخصه‌های بارز در برگزاری این جشنواره به شمار می‌رفت.

 

برگزاری جشنواره سور، سرنا و زندگی در شهر تیرور که در راستای معرفی فرهنگ بومی این منطقه صورت گرفته است، توانسته است ظرفیت های فرهنگی منطقه شرقی هرمزگان به ویژه میناب را رقم بزند.

 

میناب در ۹۵ کیلومتری شرق بندرعباس واقع شده و از لحاظ فرهنگی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است.

 

انتهای پیام/پ

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است