منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۳۰
شناسه خبر: 362059
گروه :خبر
%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a7%db%8c%d9%85%da%a9%d8%b3

دبیر هجدهمین همایش صنایع دریایی و دریانوردی کیش با اشاره به اینکه برگزاری همزمان همایش و نمایشگاه مکمل یک رویداد بزرگ دریایی شده اند از افرایش 50 درصدی پذیرش مقالات شفاهی در این همایش خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل ازکیش پرس، سعید مظاهری، دبیرهجدهمین همایش صنایع دریایی و دریانوردی  از انتخاب جزیره کیش به عنوان یک مرکز ثابت برای برگزاری نمایشگاه ها و همایش های صنایع دریایی و دریانوردی کشور خبرداد و گفت: انجمن مهندسی دریایی ایران افتخار دارد با کمک ارگان های دریایی و منطقه آزاد کیش همه ساله در فصل پاییز این برنامه را در کیش برگزار کند.

مظاهری با اشاره به محورهای همایش اظهار کرد: با توجه به تجربه ای که انجمن مهندسی دریایی ایران در گذشته داشته و نقطه نظراتی که از صاحب نظران و متخصصین و اندیشمندان در طی برگزاری 17 همایش کسب کرده محورهای همایش بازنگری، اصلاح و ارتقاء داده شده است.

به گفته دبیر همایش صنایع دریایی و دریانوردی کیش، اقتصاد و مدیریت دریایی، صنعت نفت و گاز فراساحل، دریانوردی و حمل و نقل دریایی، قوانین و مقررات و استانداردها، ایمنی- بهداشت و محیط زیست دریایی، علوم دریایی و اقیانوس شناسی، شرایط محیطی دریایی، طراحی و ساخت شناورهای دریایی، تأسیسات ساحلی و فرا ساحلی، فناوری های نوین و انرژی های تجدید پذیر دریایی و سرمایه های انسانی از مهمترین محورهای برگزاری این همایش است.

وی از دریافت بیش از 500 مقاله از اندیشمندان، متخصصان، اساتید، صنعتگران، دانشجویان و محققان خبرداد و بیان کرد:  بالغ بر 380 مقاله از مقالات رسیده به دبیرخانه همایش ها توسط کمیته داوران وهیئت علمی همایش پذیرش شده است.

مظاهری ادامه داد: در این دوره از همایش 50 درصد افزایش پذیرش مقالات برای ارائه شفاهی داشتیم که نسبت به سال گذشته فرصت بیشتری به متخصصین برای بیان نقطه نظرات داده می شود.

وی ارائه مقالات بیشتر و حضور پر رنگ شرکت های خارجی و صاحبان تکنولوژی را از تفاوت های این دوره از همایش عنوان کرد و افزود: بررسی موضوعات صنعتی و چالش های پیش روی صنایع دریایی، چالش های موجود در محور برنامه ششم توسعه و نگاه برنامه ششم توسعه به حوزه دریا از کارگاه های تخصصی آموزشی خارجی است که در این نمایشگاه است که با همکاری متخصصان و شرکت هایی از استرالیا با زمینه اقیانوس شناسی، متخصصانی از کشور هلند با زمینه انرژی های پایدار و تجدید پذیر و متخصصان کشور کره با عنوان مدیریت اب و توازن کشتی ها برگزار خواهد شد.

دبیر هجدهمین همایش صنایع دریایی ودریانوردی ادامه داد: یک پنل تخصصی نفت و گاز فراساحل با مدیریت وزارت نفت و شرکت نفت با حضور سخنرانانی از شرکت های تابعه نفت نیز از برنامه های این همایش است.

وی به برگزاری کارگاه مشترک کشتی سازی و صنایع دریایی ایران و هلند اشاره و بیان کرد:  برگزاری این کارگاه حرکت جدید ی  است که 33 نفر از متخصصین هلندی و بیش از 40 متخصص داخلی در این کارگاه حضور خواهند یافت.

مظاهری به برگزاری مباحث آزاد در موضوعات صنعت دریایی وتوانمندی های طرف های شرکت کننده در بحث اشهر کرد و افزود: این مباحث با هدف گسترش همکاری های مشترک بین شرکت های ایرانی و هلندی و توسعه صنعت دریایی کشور صورت می پذیرد.

وی به برگزاری سمینار همکاری های بین المللی توسط معاونت بین الملل معاونت علمی و فناوری های ریاست جمهوری اشاره و خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این سمینار دعوت از سفرای کشورهای مختلف برای ارائه توانمندی های صنایع دریایی ایران و انتقال تکنولوژی میان شرکت های داخلی وخارجی، همچنین ارائه تسهیلات و امکانات حضور شرکت های خارجی در کشور و ایجاد اشتغال در حوزه صنایع دریایی و دریانوردی است

دبیر همایش صنایع دریایی و دریانوردی تاکید کرد: این نمایشگاه و همایش دو بازوی مکمل رویداد بزرگ دریایی کشور هستند. و ایده برگزاری همایش و نمایشگاه به طور همزمان کمک می کند تا این رویداد به نحو احسن انجام بگیرد و به واسطه این ایده تعداد شرکت کنندگان خارجی افزایش یافته و پیش بینی می شود حدود یکصد خارجی در مراسم افتتاحیه یابند.

وی افزود: تثبیت منطقه کیش و برگزاری نمایشگاه و همایش در کیش در سال های آتی نوید بخش خوبی است برای جزیره کیش و صنایع دریایی و برنامه ریزان این حوزه که با هدف جدی، گرفتن نتیجه در این همایش ها و نمایشگاه شرکت می کنند.

هجدهمین همایش صنایع دریایی و دریانوردی کیش؛  27 تا 30 مهر  همزمان با هشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی در مرکز همایش های کیش برگزار می شود.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است