منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۳
شناسه خبر: 193952
گروه :خبر

رئیس ستاد انتخابات کشور از برگزاری انتخابات به صورت تمام الکترونیکی در بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رای در کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدحسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی گفت: انتخابات مجلس نهم در 14 حوزه انتخابیه با تائید شورای نگهبان به صورت الکترونیکی برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این دولت، وزارت کشور به این نتیجه رسید که می‌تواند در حال حاضر 30 درصد از انتخابات را شامل 9 کلانشهر به صورت تمام الکترونیکی برگزار کند، افزود: تحقق این امر بستگی به نظر نهایی شورای نگهبان دارد که اگر این شورا پس از بررسی برگزاری انتخابات الکترونیکی را تائید کند ما شاهد انجام هر 25 فرایند انتخابات به صورت الکترونیکی خواهیم بود.

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح‌کرد: بر این اساس پس از تائید نهایی شورای نگهبان در بیش از 10 هزار و 500 شعب اخذ رای، رای‌گیری به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

مقیمی در پاسخ به این سوال که چه میزان اعتبار برای انجام این موضوع در نظر گرفته شده است گفت: اعتبار مدنظر دولت فعلاً مشخص نیست و در حال بررسی هستیم که از چه منابعی این اعتبارات تامین شود ولی دولت در رابطه با تامین منابع مورد نیاز مشکلی ندارد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که تصمیم ستاد انتخابات نسبت به رای‌‌گیری به وسیله صندوق‌های شفاف و شیشه‌ای چیست، اظهار داشت: وزارت کشور قصد دارد در این دوره در صورت تائید شورای نگهبان انتخابات را به وسیله صندوق‌های شفاف و شیشه‌ای برگزار کند.

رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: در همین رابطه راهکارهایی در نظر گرفته شده است البته باید به یک نکته اشاره کرد آنهم این بوده که براساس اصل 62 قانون اساسی و ماده 7 قانون انتخابات آرای افراد نباید قابل مشاهده باشد بنابراین باید سازوکاری در نظر بگیریم که این آرا هنگامی که در صندوق‌های شفاف قرار می‌گیرد؛ نام کاندیداها مشخص نشود.

مقیمی ادامه داد: یکی از راهکارهای پیش روی ما تهیه پاکت و قراردادن برگه رای در داخل آن پاکت‌ها است تا هر فردی پس از نوشتن رای خود آن را داخل پاکت قرار داده و سپس در صندوق شفاف و شیشه‌ای قرار دهد. که با این حساب دیگر نام کاندیداها قابل مشاهده نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: ما هم اکنون در حال تعیین سازوکار مورد نظر هستیم و در صورتی که شورای نگهبان این موضوع را تائید کند در این دوره از انتخابات از صندوق‌های شفاف و شیشه‌ای استفاده می‌کنیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور همچنین گفت: در صورتی که این امر مورد تائید قرار بگیرد ما باید 120 میلیون پاکت تهیه کنیم.

مقیمی در پاسخ به این سوال که آیا جدول تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برای انتخابات آتی تغییر یافته‌اند یا خیر اظهارداشت: تغییر جداول حوزه‌های انتخابیه در هر دو انتخابات معلوم نیست البته اگر در جلسه شهریور ماه مجلس خبرگان رهبری تصمیمی بر افزایش تعداد نماینگان در برخی حوزه‌های انتخابیه صورت بگیرد، اجرایی خواهد شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است