منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۶
شناسه خبر: 238621
گروه :خبر
13940816000599_PhotoA

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به تمرین زلزله ۶.۸ ریشتری در تهران گفت: ۷ استان به طور مستقیم و ۲۴ استان دیگر غیرمستقیم در این تمرین شرکت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ناصر چرخساز با اشاره به برگزاری مانور زلزله 6.8 ریشتری در تهران گفت: در این مانور 7 استان به صورت مستقیم و 24 استان بصورت غیرمستقیم شرکت داشتند.

وی ادامه داد: استان‌های مازندران، قم، سمنان، مرکزی، قزوین، البرز و تهران به صورت مستقیم در این مانور که بدون اطلاع برگزار شده بود شرکت داشتند.

رئیس سازمان امداد و نجات خاطر نشان کرد: این استان‌ها در 8 نقطه سرخه‌حصار که پوشش آن با استان مازندران است، پارک جانبازان (صالح‌آباد) با استان تهران شعبه پاکدشت و شهرری، چیتگر – میدان گلها با استان البرز، چیتگر – خرگوش‌دره با استان تهران، آزادگان با استان قم، پارک توسکا با استان سمنان، پایگاه اقماری رباط‌کریم با استان مرکزی و پایگاه اقماری محمد شهر کرج با استان قزوین اقدام به برپایی 8 اردوگاه اسکان اضطراری کردند.

وی با بیان اینکه هر کدام از این اردوگاه‌ها برای اسکان 50 خانوار احداث شدند، در پاسخ به این سوال که هلال احمر توانایی احداث چند چادر در همان ساعات اولیه را دارد گفت: ما در احداث چادرها محدودیت خاصی نداریم چرا که هم جانمایی را انجام دادیم و هم تعداد قابل توجهی چادر در اختیار داریم.

چرخساز نکته مهم در این مانور را مشارکت 24 استان دیگر کشور عنوان کرد و افزود: این استان‌ها مانور دور میزی برگزار کردند و همه آنها وظایفی را بر طبق دستورالعمل عهده‌دار بودند و بعد از مانور هم کارگروه امداد و نجات کشوری بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: این مانور چند نکته حائز اهمیت داشت که اولی شکستن تابویی است که در تهران داریم و اطلاع رسانی کافی در مورد زلزله انجام نمی‌شود. این مانور شروع خوبی بود برای اقدام عملی در مورد زلزله تهران.

رئیس سازمان امداد و نجات ادامه داد: شاید رضایت کامل را برای ما نداشت برای اینکه بخشی از کار امداد و نجات را انجام دادیم و نتوانستیم اقدامات کافی را انجام دهیم، اما توجه به اینکه هیچکدام از عوامل از برگزاری مانور اطلاع نداشتند، عملکرد خوبی را شاهد بودیم.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر به اهداف خود نزدیک بودید گفت: با توجه به شرایط ما به اهداف اولیه رسیدیم و عملکرد قابل قبولی را شاهد بود.

چرخساز در مورد همراهی سایر دستگاه‌ها مانند شهرداری و مدیریت بحران در این مانور گفت: هماهنگی ها با این سازمان‌ها انجام شده بود و بیشتر در حد هماهنگی بود.

وی در مورد اینکه هلال احمر در ساعت اول چه تعداد چادر می‌تواند احداث کند گفت: باید توجه کنیم که در زلزله تهران اولویت با نجات است و بعد کارهای امدادی مانند اسکان اضطراری انجام می‌شود.

رئیس سازمان امداد و نجات افزود: حجم بیشتر افراد در موضوع نجات به کار گرفته می‌شوند و بعد امداد صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه متغییرها در حوادث واقعی متفاوت است گفت: یکسری متغییرهایی داریم که در حادثه خود را نشان می‌دهد، بطور مثال نوع گسل فعال شده متفاوت است و با توجه به نوع گسل ما بخشی از راه‌های ارتباطی با استان‌های معین را از دست می‌دهیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است