منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۶
شناسه خبر: 244924
گروه :خبر
13940901000823_PhotoA

ﺷﻬﺮ ﺑﺮﻭﮐﺴﻞ ﭘﺎﯾﺘﺨﺖ ﺑﻠﮋﯾﮏ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﯾﮑﺸﻨﺒﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﻭﻣﯿﻦ ﺭﻭﺯ ﻣﺘﻮﺍﻟﯽ ﺩﺭ بالاترین ﺳﻄﺢ ﻫﺸﺪﺍﺭ ﺍﻣﻨﯿﺘﯽ ﻗﺮﺍﺭ گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در پی حملات مرگبار اخیر پاریس و اخبار رسانه‌ها در خصوص فرار یکی از عوامل حملات تروریستی پاریس به بلژیک، ﺑﺮﻭﮐﺴﻞ ﭘﺎﯾﺘﺨﺖ ﺑﻠﮋﯾﮏ ﺍﻣﺮﻭﺯ یکشنبه ﺑﺮﺍﯼ ﺩﻭﻣﯿﻦ ﺭﻭﺯ ﻣﺘﻮﺍﻟﯽ ﺩﺭ ﺑﺎﻻﺗﺮﯾﻦ ﺳﻄﺢ ﻫﺸﺪﺍﺭ ﺍﻣﻨﯿﺘﯽ ﻗﺮﺍﺭ گرفت.

ﺑﻪ گزارش رادیو بین‌المللی فرانسه، ﻧﺨﺴﺖ‌ﻭﺯﯾﺮ بلژیک اعلام کرده که ﭘﻠﯿﺲ ﺩﺭ ﭘﯽ ﺍﺷﺨﺎﺹ ﺑﺎ ﺍﺳﻠﺤﻪ ﻭ ﻣﻮﺍﺩ ﺍﻧﻔﺠﺎﺭﯼ ﺍﺳﺖ.

به دنبال دریافت یک تهدید فوری و جدی در بروکسل پایتخت بلژیک، دولت مترو را تعطیل کرد، سطح هشدارهای امنیتی را به بالاترین سطح ممکن رساند و به واسطه تهدید به حمله «جدی و قریب الوقوع»، به مردم نسبت به ازدحام در هر نقطه از شهر و حضور در مکان‌های شلوغ هشدار داد.

ﻭﺯﯾﺮ ﮐﺸﻮﺭ ﺑﻠﮋﯾﮏ ﺷﻨﺒﻪ ﺷﺐ ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﻭﺟﻮﺩ ﺳﻮﺀﻇﻦﻫﺎﯼ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺍﺯ احتمال ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺣﻤﻼﺕ ﺗﺮﻭﺭﯾﺴﺘﯽ ﺍﺳﺖ.

ﺑﻠﮋﯾﮏ ﻧﮕﺮﺍﻥ وقوع ﺣﻤﻼﺕ ﺍﻧﺘﺤﺎﺭﯼ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﮐﺸﻮﺭ ﻣﺸﺎﺑﻪ حملات هفته گذشته ﭘﺎﺭﯾﺲ است که ﺑﻪ ﮐﺸﺘﻪ ﺷﺪﻥ حدود 130 ﻧﻔﺮ ﻭ مجروحیت بیش از 300 ﻧﻔﺮ ﺍﻧﺠﺎﻣﯿﺪ.

سطح امنیت در بلژیک بعد از آن افزایش یافت که حدود یک هفته از حملات پاریس که 130 نفر در آن کشته شدند و تکفیری‌های «داعش» مسئولیت آن را برعهده گرفتند، می‌گذرد و این در حالی است که یکی از مظنونان این حادثه از بلژیک است و هنوز دستگیر نشده است.

مقامات بلژیک می‌گویند که این شخص، فرد خطرناکی است و به همین منظور امنیت در شهر بروکسل را بعد از یک نشست وزرای ارشد، مأموران پلیس و سرویس‌های امنیتی این کشور تشدید کرده‌اند.

ﻭﺯﯾﺮ ﮐﺸﻮﺭ ﺑﻠﮋﯾﮏ ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩﻩ ﮐﻪ ﭘﻠﯿﺲ ﻟﺤﻈﻪ به ﻟﺤﻈﻪ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﺭﺍ ﻣﯽﺳﻨﺠﺪ و ﯾﮏ ﺗﻬﺪﯾﺪ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ که دولت ﻫﺮ آنچه ﻻﺯﻡ ﺑﺎﺷﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ ﺑﺎ ﺁﻥ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﯽﺩﻫد.

ﺑﺎ ﻫﻤﻪ ﺍﯾﻦ ﺍﻗﺪﺍﻣﺎﺕ «ﻋﺒﺪﺍﻟﺴﻼﻡ صلاح» ﯾﮏ فرانسوی ﺳﺎﮐﻦ ﺑﻠﮋﯾﮏ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻋﻮﺍﻣﻞ ﺣﻤﻼﺕ ﺍﻧﺘﺤﺎﺭﯼ ﭘﺎﺭﯾﺲ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ؛ ﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﻓﺮﺍﺭﯼ ﺍﺳﺖ.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است