منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵
شناسه خبر: 366284
گروه :خبر
850319

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری سادات روستای گورزانگ میناب گفت: در روستای گورزانگ نیز حمایت های معنوی و فکری از طرف مسئولین روستا انجام می شود ولی آنچه که لازم و مفید است برای پیشبرد این عرصه برنامه ریزی مدرن فرهنگی به همراه حمایت های واقعی می باشد که نه در روستا،شهرستان و حتی کشور برای برون رفت از ولنگاری فرهنگی توسط مسئولین انجام نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمد جعفری، مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری سادات روستای گورزانگ شهرستان میناب در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده ؛ اظهار کرد: از دوران نوجوانی در سال۱۳۸۲ به عضویت در کانون فرهنگی حجت گورزانگ با مدیریت استاد مهرداد ذاکری در عرصه هم خوانی و سرود های آئینی شروع به فعالیت کردم و در ادامه در بخش روابط عمومی و تبلیغات کانون ادامه فعالیت داشتم.

وی با بیان اینکه مشوق اولیه من، در عرصه تبلیغ و روابط عمومی و رسانه علی ذاکری خبرنگار فعلی روزنامه دریا بودند؛ افزود: در ادامه با همکاری در عرصه تبلیغات در فصای مجازی، با حمایت در پشتیبانی از وبلاگ کانون زیر نظر علی ذاکری فعالیت می کردیم.

جعفری ادامه داد: در سال ۱۳۸۸ اولین وبلاگ اختصاصی روستای گورزانگ با هدف پوشش اخبار، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و… را ایجاد کردم  تا نام روستای گورزانگ در فضای جستجوی مجازی با لینک اختصاصی به صفحه ای اختصاصی متصل شود.

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری سادات روستای گورزانگ میناب به سوابق تحصیلی خود اشاره کرد و افزود: بنده فارغ تحصیل سال ۱۳۹۱ دانشکده فنی آیت الله خامنه ای پسران میناب بامدرک کاردانی در رشته نرم افزار کامپیوتر هستم.

وی در ادامه به عمده فعالیت ها انجام شده اشاره کرد و گفت: وبلاگ نویسی، خبرنگاری آماتور ،عکاسی آماتور وفیلمبرداری از برنامه های فرهنگی،مذهبی، تدوین مقدماتی، مسئول حلقه ای صالحین بسیج روستا، از اعضای کادر پایگاه،مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری سادات،مدیرسایت کانون، مربی سواد رسانه ای و… از جمله بخشی از فعالیت های انجام شده بنده بوده است.

جعفری اذعان کرد: روستای گورزانگ، ۱۲ شهید نثار انقلاب اسلامی ایران کرده است، روستای ما دارای جوانان مستعد در عرصه های فرهنگی، مذهبی، ورزشی و… می باشد و در عمل ، کسب مقام ها ی بسیار در همه ی عرصه هم بیانگر این می باشد که اگر لازم باشد به طور مشروح خدمت شما ارائه می دهم.

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری سادات روستای گورزانگ میناب به وضعیت فرهنگی شهرستان میناب اشاره کرد و خاطر نشان کرد: از دیرباز شهرستان میناب مهد فرهنگ و هنر بوده است  و در زمینه های ادبیات آئینی، نوحه خوانی ،تعزیه خوانی، صنایع دستی و… تا به حال هم حضور پررنگی در این عرصه داشته است.

وی اضافه کرد: عملکرد و حمایت های مسئولین کم یا بیش برعملکرد این شهرستان تاثیر گذار بوده، میناب شهرستانی با جوانان مستعد و حمایت های مسئولین کم و بی اهمیت ، نبود فضای اشتغال برای جوانان مهمترین عاملی است که فضای فرهنگی و هنری میناب را تهدید می کند.

 

نبود فضای اشتغال برای جوانان فضای فرهنگی و هنری میناب را تهدید می کند

جعفری ابراز کرد: در روستای گورزانگ نیز حمایت های معنوی و فکری از طرف مسئولین روستا انجام می شود ولی آنچه که لازم و مفید است برای پیشبرد این عرصه برنامه ریزی مدرن فرهنگی به همراه حمایت های واقعی می باشد که نه در روستا،شهرستان و حتی کشور برای برون رفت از ولنگاری فرهنگی توسط مسئولین انجام نشده است.

این مسئول با بیان اینکه یکی از پتانسیل های روستای گورزانگ ، فضای فکری و معنوی باقی مانده از جهاد و شهادت با وجود ۱۲ شهید سرافراز در این خاک می باشد؛ که می تواند زمینه و موضوع خوبی برای انعکاس و روایت آن وجود دارد انجام داد ،تصریح کرد: بین سال های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ کارهایی در زمینه مستند فیلم با همکاری جوانان این روستا ، روایت گری از زندگینامه شهدای روستا شروع شد که کارهایی که انجام هر چند قوی نبود ولی برای شروع بسیار کار خوبی رقم خورد.

وی ادامه داد: هر ساله با فرارسیدن، ایام گرامیداشت ۸سال دفاع مقدس، چندین ماه قبل از آن برنامه ریزی هایی انجام و کار برای ساخت مستند کوتاه و هر سال برای یک شهید بزرگوار انجام می شود.

جعفری افزود: برنامه ریزی امسال مجموعه کانون و پایگاه بسیج و مراکز فرهنگی روستا بدین شکل انجام شد که فضای تبلیغی به نحوی باشد که هر جوان مستعدی که در زمینه های فرهنگی بویژه اموری مانند عکاسی، فیلمبرداری، تدوین در هر سطحی باشند فضای حضور برای کار آنها فراهم شود.

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری سادات روستای گورزانگ میناب خاطر نشان کرد: از ورود مستقیم خودم به عرصه هنری کمی به سمت برنامه ریزی موثر و مدرن گام برداشته و تا ۵ آذر اولین گام در این زمینه که ایجاد هماهنگی و مرکز واحد بین افراد مستعد و مسئولین ذی ربط در این موضوع ان شالله نهایی می شود.

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت