منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۰
شناسه خبر: 257630
گروه :خبر
hormoz

دادستان کل مصر طی حکمی برنامه هسته‌ای این کشور را فوق سری اعلام کرد که براساس آن انتشار مطالبی در مورد پروژه هسته‌ای الضبعه مصر که با روسیه توافق شده در شمال غرب مصر احداث شود، ممنوع شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، دادستان کل مصر دستور داد انتشار اطلاعات در مورد طرح احداث نیروگاه هسته‌ای در الضبغه ممنوع شود مگر در مواردی که به طرف‌های امنیتی ذی ربط و دفتر وزیر برق مراجعه شده باشد. وی انگیزه‌ها و دلایل این امر را اعلام نکرد.

عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر روز گذشته و پیش از صدور این حکم با وزیران برق و انرژی تجدید پذیر، دارایی و حمل و نقل دیدار و در خصوص پاره‌ای از مسائل و در راس آنها طرح نیروگاه‌ هسته‌ای الضبغه بحث و گفت‌وگو کرد.

روسیه و مصر در 19 نوامبر توافقنامه‌ای را امضا کردند که به موجب آن روسیه نیروگاهی را در منطقه الصبغه در شمال غرب مصر می‌سازد و به مصر وامی را با بازپرداخت 35 ساله برای تامین هزینه‌های احداث این نیروگاه می‌دهد.

وزیر برق مصر اخیرا گفته بود که دو واحد تولید برق این نیروگاه در سال 2024 و واحد سوم آن در سال 2025 و چهارمین واحد آن در سال 2026 بهره برداری خواهد شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی