منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۴
شناسه خبر: 179349
گروه :خبر
n00141335-b

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب گفت: در طرح تحول نظام سلامت، میناب پیشرو در تجهیز و بازسازی صدرصدی مراکز بهداشت و درمانی روستاهای خود بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب،حمید رضا بهزادی ، رییس  شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب گفت: از اول تا هفتم اردیبهشت ماه هر ساله بعنوان هفته سلامت و با شعار “عزم ملی برای دسترسی عادلانه به خدمات سلامت” در کشورنامگذاری شده است.

 

 

وی با اشاره به فرمایشات رهبر کبیر انقلاب دربحث تحول نظام سلامت در کشور بیان داشت:  با در دستور کار قرار گرفتن این مسئله در وزارت بهداشت و در دولت تدبیر و امید، تحول سلامت در بخش بهداشت و درمان در میناب آغاز شد.

 

 

بهزادی به برنامه های هفته سلامت در شهرستان میناب اشاره کرد و عنوان کرد: انجام صبحانه سالم در مدارس شهرستان میناب، نظارت بهداشتی بر اغذیه فروشی ها و رستوران ها، همایش پیاده روی روز سلامت، برگزاری جشن نوسازی و بازسازی مراکز روستایی  در روستاها شهرستان، شرکت در نماز جمعه، برگزاری نمایشگاه غرفه سلامت در مسجد امام خمینی(ره)، جشن هفته سلامت و تقدیر از فعالان عرصه سلامت در سطح شهرستان و گردهمایی مدیران و مسئولان واحدهای بهداشت و درمان در خصوص اختصاص و کنترل هزینه ها در عرصه سلامت را می توان از برنامه های  هفته سلامت در شهرستان نام برد.

 

 

وی با بیان اینکه در طرح تحول نظام سلامت، میناب پیشرو در تجهیز و بازسازی صدرصدی مراکز بهداشت و درمانی روستاهای خود بوده اظهار داشت: قبل از آغاز طرح تحول نظام سلامت میناب یکی از ضعیف ترین زیرساخت های مراکز بهداشتی و درمانی را در سطح استان داشت که بحمدالله این مراکز بهداشتی در حال حاضر تماما تجهیز و میتوانیم بگوییم هیچ مرکز بهداشتی بدون پرسنل و تجهیزات در میناب دیگر وجود ندارد.

 

 

ریاست شبکه بهداشت و درمان میناب ادامه داد: در میناب 15 مرکز بهداشتی و درمانی تجهیز و بهسازی شده اند که در این بین حدود 4 و نیم میلیارد تومان صرف تعمیر و بازسازی آنها شده است.

 

 

وی عنوان داشت: یکی از کارهایی که می توانیم بگوییم اولین بار در کشور در میناب صورت گرفته فعال کردن GIS یا همان اطلاعات ناوبری با استفاده از سیستم ماهواره ای بوده که با همکاری معاونت تحقیقات و پژوهش دانشگاه علوم پزشکی استان در این شهرستان این کار صورت گرفته است.

 

 

بهزادی ادامه داد: فعال سازی آزمایشگاه حشره شناسی، افزایش تعداد متخصصین در رشته های گوش، حلق، بینی و چشم پزشکی با کمترین هزینه ممکن در بیمارستان ابوالفضل(ع)، ساخت یک مرکز تسهیلات زایمانی مدرن در بخش توکهور و شهرهشتبندی میناب از 21 فروردین ماه، از جمله کمترین اقدامات انجام شده در طرح تحول نظام سلامت در میناب می باشد.

 

 

رییس شبکه بهداشت و درمان میناب با بیان اینکه اختلافی در مالکیت زمین وجود دارد و فرماندار میناب در حال پیگیری این مشکل است خاطر نشان کرد: به محض تحت اختیار گذاشتن این زمین به وزارت بهداشت قریب  به 600 میلیون تومان اعتبار برای شروع اولیه کار مشخص شده است که  این بیمارستان در خوشبینانه ترین حالت هفت سال دیگر به بهره برداری خواهد رسید.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است