منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۳
شناسه خبر: 193006
گروه :خبر
قاسم-زاده-۱

رئیس ارشاد بستک از برگزاری مراسم موسیقی «استیج آزاد» با هدف تجلیل از پیشکسوتان و فعالان موسقی بستک خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه فرهنگ و هنر استان هرمزگان ،کاظم قاسم زاده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بستک در این مراسم گفت: این برنامه به همت اداره ارشاد و انجمن موسیقی این شهرستان در سال جدید هست و امیدواریم بتوانیم در طول سال این روند را ادامه دهیم.

وی هدف از برگزاری این همایش را کشف، شناسایی و معرفی هنرمندان و فعالان موسیقی و همچنین ایجاد روحیه شور و نشاط در شهرستان عنوان کرد و افزود: هدف ارزشی ما از برگزاری این مراسم، ارائه الگوی مناسبی از برگزاری اجرای موسیقی سنتی در طراز و تناسب با موازین شرعی و عرفی بود تا بتواند مبنا و معیاری برای برگزاری اجراهای موسیقی در شهرستان باشد.

رئیس ارشاد پارسیان با بیان اینکه هنر موسیقی در جامعه یک امر حقیقی و واقعی است، اظهار کرد: هنر موسیقی، یک حقیقت و واقعیت موجود در بطن جامعه است و ندیدن آن موجب حذف آن نخواهد شد لذا باید برنامه‌ریزی کرد تا ضمن ارائه الگوهای متناسب با موازین شرعی و عرف جامعه و فرهنگ بومی، به ارائه «موسیقی معروف» همت کرد تا پس از آن بتوانیم به نهی جامعه از «موسیقی منکر» عمل نماییم.

قاسم زاده گفت: در این مسیر فرمایشات مقام معظم رهبری برای ما به عنوان راهبرد و منشور رفتاری است که فرمودند: موسیقی ابزاری است که باید نوع حلال آن به درستی شناسایی و برابر نظرات روشنگر امام راحل در معرض دید قرار داد.

دبیر شواری فرهنگ عمومی شهرستان تصریح کرد: در این همایش بیشتر از هنر اصیل ایرانی که با ساخت روحی و عاطفی، همخوان و همنوا است استفاده شد.
رئیس ارشاد بستک در پایان عنوان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک، در صف مقدم طرد و نفی موسیقی لهوی و منکر قرار دارد و در این مورد در حد توان و با ملاک قرار دادن موازین شرعی و عرفی و رهنمودهای تمامی دلسوزان و صاحب نظران کاردان نسبت به برخورد با فعالیت‌های غیر قانونی و مخربی که به نام موسیقی ارزش‌های ایرانی و اسلامی را مورد هدف قرار داده‌اند اقدام خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ این همایش که با مشارکت انجمن موسیقی بستک اجرا شد، 16 خواننده و فعال عرصه موسیقی با ابزار کوبه‌ای و سازهای سنتی نمونه‌هایی از موسیقی سنتی همراه با ریتم‌های بندری و پاپ به اجرای اثر خود پرداختند و در پایان پس از اعلام نظرات داوران، برترین‌های عرصه موسیقی مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان