منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۸
شناسه خبر: 228953
گروه :خبر
IMG_2560
 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان هرمزگان؛

برنامه‌های فرهنگی نیازمند انسجام مسئولان فرهنگی است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان چگونگی هماهنگی بین نهادهای فرهنگی را یک دغدغه جدی دانست و گفت: برخورد با نگاه های احساسی و انشائی نسبت به فعالیت های فرهنگی نیازمند فرهنگ سازی از سوی صاحبنظران فرهنگی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، ناهید سلیمانی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با اشاره به نحوه چگونگی هماهنگی بین نهادهای فرهنگی اظهار داشت: برای تولید و برگزاری برنامه‌های فرهنگی لازم است همه مسئولان فرهنگی باهم هماهنگ و منسجم باشند.

 

 

وی افزود: اینکه هماهنگی بین نهادهای مشترک فرهنگی چگونه شکل بگیرد یک دغدغه جدی است و اگر این نهاد‌ها باهم منسجم و هماهنگ نباشند و هرکدام راه خود را طی کنند، نمی‌توان به نتیجه مشترک در رفع مشکلات فرهنگی به خصوص در حوزه کودک رسید.

 

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان هرمزگان در ادامه با طرح این پرسش که چقدر از بودجه‌ها، زمان و انرژی دانش آموزان در آموزش و پرورش صرف آموزش نقادی و گفتمان‌های ادبی می‌شود، گفت: تمرین ارتباط گیری و شیوه‌های گفتگو باید از‌‌ همان مقطع کودکی و نوجوانی آموزش داد.

 

 

سلیمانی عامل بداخلاقی‌های نوجوانان و جوانان و گسترش طلاق را ناشی از عدم توجه به اهمیت نحوه و شیوه‌های گفتگوی کلامی از دوران نوجوانی در مدارس عنوان کرد.

 

وی با بیان این مطلب که چرا اهمیت این مسئله در آموزش و پرورش رسمی و غیر رسمی ما چندان بها داده نمی‌شود، گفت: مسائل فرهنگی ریشه‌ای هستند که نیاز به تدبیر، تفکر و اندیشه دارد.

 

 

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان هرمزگان تاکید کرد: با مسائل فرهنگی نباید احساسی و انشائی برخورد کرد بلکه مثل پیچکی است که اگر درست هدایت شود بی‌اخلاقی‌های موجود در جامعه برطرف می‌شود.

 

 

سلیمانی با اشاره به اینکه پرهیز از برخوردهای احساسی و انشائی با فعالیت های فرهنگی یک دغدغه جدی است، گفت: برنامه‌های فرهنگی نیازمند هماهنگی و انسجام همه مسئولان فرهنگی است.

 

 

وی افزود: امروزه سلایق و ذائقه فرهنگی جامعه تغییر کرده است لذا باید تلاش کرد با ارائه راهکارهای درست و منطقی ذائقه‌ها در مسیر درست آن هدایت کرد.

 

م

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است