منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۸
شناسه خبر: 234450
گروه :خبر

عضو هیات اجرایی جذب استان تهران دانشگاه آزاد گفت: بر اساس برنامه‌ریزی این دانشگاه، در 5 سال آینده 20 هزار نفر عضو هیات علمی جذب می‌شوند که این مسئله یک فرصت برای نظام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ جواد محمدی عضو هیات اجرایی جذب استان تهران دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه استانداردسازی میزان نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه‌ها یکی از شاخص‌های پیشرفت علمی کشور است، گفت: با اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه جذب اعضای هیات علمی در سال 87 روند جذب افراد متخصص و متعهد و متدین در مراکز آموزش عالی تسهیل شد و با این مصوبه در 5 سال اخیر بیش از 38 هزار نفر جذب و ارتقاء مرتبه یافته‌اند.

وی افزود: این در حالی است که در ابتدای انقلاب اسلامی ما 5 هزار و 600 نفر عضو هیات علمی در دانشگاه‌ها داشتیم و تا قبل از اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی این تعداد به حدود 32 هزار نفر رسیده بود.

محمدی با اشاره به آمارهای پایگاه های استنادی دنیا، گفت: ما در دنیا شاهد رشد جایگاه ایران در عرصه‌های مختلف علمی هستیم، در حالی که جمعیت کشور ما یک درصد جمعیت دنیاست ولی تولید علم ایران 1.5 درصد تولید علم دنیا را تشکیل می‌دهد که مهم‌ترین عامل این رشد در کشور منابع انسانی از جمله اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است.

وی ادامه داد: کشور ما در عرصه‌هایی که بیشترین تحریم را داشت بیشترین رشد را شاهد بوده است و ما توانستیم به فضل پروردگار و تکیه بر استعداد‌های داخلی کشورمان تهدید تحریم را به فرصت تبدیل کنیم که در این موفقیت عوامل متعددی مانند سیاستگذاری و راهبری درست شورای عالی انقلاب فرهنگی و نیز تلاش شبانه روزی و مخلصانه محققان و دانشمندان ایران اسلامی دخیل بودند.

محمدی اضافه کرد: وزارت علوم و بهداشت ظرفیت محدودی برای جذب اعضای هیات علمی دارند و این محدودیت را دانشگاه آزاد می‌تواند جبران کند و با جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی مانع از خروج جوانان ما از کشور شده و زمینه خدمت آنها را در نظام اسلامی فراهم کند. بر اساس برنامه‌ریزی این دانشگاه در 5 سال آینده 20 هزار نفر عضو هیات علمی جذب می‌شوند که این مسئله یک فرصت برای نظام است.

وی گفت: دانشگاه آزاد در استان تهران بین 400 تا 500 هزار دانشجو دارد و با توجه به نیاز به تامین عضو هیات علمی و بررسی پرونده‌های متقاضیان و جذب آنها یکی از هیات‌های اجرایی جذب اعضای هیات علمی موفق در کشور هیات اجرایی جذب در استان تهران است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی