منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۵۵
شناسه خبر: 320797
گروه :خبر
139403042113034935370624
 

یادداشت/فروغ مسلم زاده

برق و مشترکان پرمصرف

شهروندان بعنوان بزرگترین مصرف کننده انرژی برق در بخش های خانگی و صنعتی و اداری می توانند عامل مهمی در کنترل میزان مصرف و صرفه جویی و درست مصرف باشند تا ازاین رهگذر تمامی شهروندان د رسراسر هرمزگان بتوانند ازنعمت برق د رتابستان گرم هرمزگان بهره مند شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ برق و مشترکان پرمصرف با نزدیک شدن به فصل گرما وشرجی در هرمزگان اهمیت برق به حدی زیاد می شود که باید به دقت به هشدارها و پیام های آموزشی و فرهنگی شرکت برق درخصوص مدیریت مصرف این انرژی توجه کرد.

 

شهروندان بعنوان بزرگترین مصرف کننده انرژی برق در بخش های خانگی و صنعتی و اداری می توانند عامل مهمی در کنترل میزان مصرف و صرفه جویی و درست مصرف باشند تا ازاین رهگذر تمامی شهروندان د رسراسر هرمزگان بتوانند ازنعمت برق د رتابستان گرم هرمزگان بهره مند شوند.

 

در خبرها آمده بود که مشترکان هرمزگانی جزو پرمصرفها هستند؛ این سخن تا جایی درست است که مصرف را مدیریت کنیم اما باید گفت که در استانی که نه ماه از سال با گرما و شرجی دست و پنجه نرم می کنیم باید از انرژی برق در تمامی مراکز و منازل استفاده کرد و هوا را مطبوع نمود تا زندگی به روال عادی خود ادامه داشته باشد .

 

قطعی برق و یا عدم تهویه هوا در ادارات یا منازل میزان کارایی افراد را به نازل ترین سطح کاهش داده وراندمان کاری افراد کاهش خواهد یافت و می توان گفت در استانهای گرم باید استاندارد مصرف برق نسبت به سایر مناطق خوش آب و هوای کشور متفاوت وبالاتر باشد وبا شرایط آب و هوایی و اقلیمی آن استان و منطقه مطابقت داشته باشد چرا که میزان مصرف برق در استانهای کرمان ، فارس و یزد قطعا با هرمزگان قابل قباس نبوده و نخواهدبود.

 

از طرفی آموزش های لازم به گروه های هدف چون بانوان و دانش آموزان از طریق مربیان و رسانه ها و …. می تواند این گروهها را در برابر پرمصرفی و اسراف در میزان برق بازداشته و به نوعی فرهنگ سازی را در جامعه همگانی نماید.

 

اطلاع رسانی درخصوص ساعات پر مصرف برای شهروندان می تواند تا حدودی در مدیریت مصرف برق تاثیرگذار بوده و از طری شهروندان نیز بایستی با رعایت هشدارهای داده شده استفاده از وسایل غیرضروری را در ساعات پیک بار به ساعات معمولی منتقل کرده تا زا نوسانات و قطعی های مکرر برق تا حدی جلوگیری نمایند.

 

رسانه ها نقش پررنگی در فرهنگ سازی و تنویر افکارعمومی دارند تا جایی که می توانند در تغییر سبک زندگی و رفتاری یک جامعه تاثیرمثبت یا منفی گذاشته و یک جامعه را به سوی کمال سوق داده ویا بالعکس .

 

پس در این راستا لازم است که رسانه ها اعم از نوشتاری و دیداری و شنیداری برای آموزش شهروندان در مدیریت مصرف و درست مصرف کردن انرژی هایی که بسیار گران تمام می شود نهایت تلاش خودرا کرده تا بتوانیم به سلامت وآرامش خاطر از فصل گرم سال که در هرمزگان بیشتر ایام را به خود اختصاص می دهد عبور کنیم.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور