منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۷
شناسه خبر: 276506
گروه :خبر
image623388

سفر حسن روحانی به اروپا نشان‌دهنده دو چیز است: 1) علاقه ایران به خودنمایی و دوری از چهره سیاهی که از ایران در ذهن‌ها وجود دارد؛ 2) بعد از رفع تحریم‌ها، کشورهای غربی اشتیاق زیادی برای بازگشت به روابط تجاری و مالی با ایران دارند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سناباد نیوز، روزنامه انگلیسی گاردین نوشت: سفر حسن روحانی به اروپا نشان‌دهنده دو چیز است: اول، علاقه ایران به خودنمایی و دوری از چهره سیاهی که از ایران در ذهن‌ها وجود دارد؛ دوم ، بعد از رفع تحریم‌ها کشورهای غربی اشتیاق زیادی برای بازگشت به روابط تجاری و مالی با ایران دارند.

در این سفر، قراردادهای بسیاری منعقد گردیده و میلیاردها دلار هزینه شد. روحانی با پاپ، نخست وزیران ایتالیا، فرانسه و بسیاری از مدیران تجاری ملاقات داشت.

پس از سال‌ها تنش و عدم اعتماد، صحنه لبخند یک مقام بلندپایه ایرانی با دست‌های گشاده در کشورهای اروپایی مواجه شد. با وجود تصویر خوبی که از ایران می‌بینیم، این تفکر که رژیم ایران تغییر یابد یا به سوی اصلاحات داخلی پیش رود و در صحنه بین‌الملل نقش ساختاری‌ای ایفا کند، تفکری خام و کوته‌بینانه است.

گاردین افزود: ممکن است ایران یک رئیس‌جمهور با کارنامه «اعتدال» داشته باشد، اما این بدان معنا نیست که ماهیت نظام و اهداف سیاست خارجی ایران تغییر کرده باشند.

این روزنامه انگلیسی در ادامه نوشت: دولت ایران به دنبال بدست آوردن امتیازهای برقراری روابط عمومی با غرب است، به همین دلیل بود که تعدادی از روزنامه‌نگاران خارجی را به تازگی آزاد کرد، اما آمار نشان از وجه دیگری از داستان دارد: روشی که ایران در مقابله با افراد معاند پیش گرفته است، همان روشی است که در سال 88 برای مقابله با جنبش سبز به کار برد.

جالب است که روزنامه گاردین تمام بحران‌های خاورمیانه را به گردن ایران می‌اندازد و هیچ حرفی از مداخله‌های آمریکا در خاورمیانه، وحشی‌گری‌های اسرائیل در فلسطین و جنایات خون‌بار سعودی‌ها در یمن و افراطی‌گری‌های دست نشانده‌های سعودی یعنی گروه تروریستی داعش نمی‌زند.

این روزنامه انگلیسی می‌نویسد: ایران رفتار «متعادل»تری از خود در عرصه خاورمیانه نشان نداده است!

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است