منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۶
شناسه خبر: 208146
گروه :خبر
IMG_0502

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان از آغاز برداشت رطب تازه از نخیلات شهرستان پارسیان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، یعقوب دلدار با اعلام این خبر گفت: شهرستان پارسیان چیزی حدود ۵۵۰ هکتار سطح زیر کشت نخیلات دارد که از این میزان ۳۰۰ هکتار به صورت آبی و مابقی به صورت دیم نگهداری می‌شوند.

 

وی با اشاره به وضعیت نخیلات خرما در پارسیان گفت: در حال حاضر عمده خرمای شهرستان مصرف داخلی شهرستان هست و برنامه‌ای برای صادرات آن به دیگر شهرستان‌ها یا خارج از کشور وجود ندارد.

 

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان خاطر نشان کرد: شهرستان پارسیان از تنوع ارقام خرما برخوردار است، که مهمترین نمونه‌های آن شامل خنیزی، آزاد، کریته، حلیلی، مرداسنگ، برحی، شهری، مصلی، لشت، زامردان، مرزبان و استعمران است.

 

دلدار با اشاره به میزان برداشت از نخیلات آبی یا دیم گفت: تفاوت زیادی بین میزان برداشت از نخیلات آبی و دیمی وجود دارد به این صورت که نخیلات آبی در هر هکتار چهار و نیم تن و در نخیلات دیم یک و نیم تن برداشت محصول خرما داریم.

 

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان ابراز امیدواری کرد: در آینده و با توسعه کشاورزی نوین به خصوص در نوع آبیاری و توسعه آبیاری قطره‌ای امید می‌رود که برداشت خرما در شهرستان دچار تحول شود و به مرحله صادرات نیز برسیم.

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است