منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۰
شناسه خبر: 208410
گروه :خبر
IMG_4012

یک کارشناس مذهبی ضمن تاکید بر تهدید فرهنگی ماهواره بر فضای خانواده، تصریح کرد: ماهواره می تواند اثر تخریبی زیادی داشته باشد یعنی اثر تخریبی ماهواره در مقابل اثرات مثبتش بیشتر است .

زهرا ماهرخ  کارشناس مسایل دینی در گفت‌وگو با خبرنگار هرمز ،ضمن تاکید بر تهدید فرهنگی ماهواره بر فضای خانواده گفت: بهترین راهکار برای گسترش ماهواره در خانواده های ایرانی ، فراهم آوردن زمینه جایگزین برنامه های جذاب و مفید و باید برنامه های تهیه شود که مسایل دینی و مذهبی را در جان وروح جوان زنده و نهادینه کند .

وی تصریح کرد:  یکی از آسیب هایی که ماهواره برای مردم و خصوصا خانواده و جوانان دارد آنها را سرگرم می کند با زیبایی های دنیا و شیرینی ایمان وتقوا را از آنها می گیرد.

 
این کارشناس مذهبی ادامه داد: ماهواره ها دنبال این هستند که جوان ها به قول خودشان از زندگی بیشتر لذت ببرند یعنی از لذت های پست دنیایی بیشتر لذت ببرند ، اینها دلشان برای جوانان ما نسوخته است .

 
ماهرخ  ایا جوانان از خودشان سوال کرده اند که چرا دشمن این همه توصیه می کنند بروید سراغ لذت بردن ؟ و افزود: چون لذت واقعا نقطه مقابل عزت است ، آدم بخواهد عزت خودش را حفظ بکند ، چه از نظر شخصیتی ودرونی ومعنوی وچه از نظر اجتماعی از خیلی از لذات باید چشم پوشی کند .

 
وی با اشاره به اهمیت خانواده درجامعه اسلامی  گفت:  تا الگوهای خانواده که در درجه اول همان پدر ومادر هستند ، نتوانند برای خودشان توجیه عقلانی برای استفاده از ماهواره داشته باشند واز طرفی نتوانند مضرات این دستگاه را که اعضا به دین گریزی وحتی بی دینی جوان می انجامد تبیین کنند معضل شیوع بیش از حد ماهواره در خانواده ها وجود دارد .

 
این کارشناس مذهبی یکی از آسیب های ماهواره ، برداشتن شدن حلاوت ایمان از قلب دانست و تصریح کرد: آسیب ها وضربه هایی که شبکه های اجتماعی وشبکه های ماهواره فاسد به جامعه ما زده اند و می زنند از عدد خارج است کافیست یری به دادگاه ها بزنیم و آمار طلاق می تواند گواه این ادعا باشد .

 

این کارشناس در پایان خاطر نشان کرد : تغییر سبک زندگی و آلوده شدن به سبک زندگی مخرب وضد اخلاقی و کمتر شدن میزان مطالعه وانس با علم ، کاهش روابط اعضای خانواده ، ریخته شدن قبح گناه وفساد ، بلوغ زودرس وافزایش طلاق وفروپاشی خانواده ها ، افزایش بی بند وباری وفساد ومصرف گرایی واسراف تنها بخش کوچکی از تهدیدات و اثرات مخرب ماهواره است .

 

 

انتهای پیام /س /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است