منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۷
شناسه خبر: 249771
گروه :خبر
image426771

امام جمعه مشهد مقدس گفت: صفوف راهپیمایی اربعین را اکثراً جوانان پر کرده بودند،‌ امام حسین(ع) جوان جذب می‌کند نه شما عده‌ای که عیاشی و بی‌بندوباری در کشور راه‌اندازی می‌کنید برای اینکه جوانان را جذب خود کنید، بی‌حجابی در کشور راه‌اندازی می‌کنید و جلوی ترویج دین را می‌گیرید.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته 13 آذرماه در حرم امام رضا(ع)، به تمجید از اقدامات مدیریت شهری و استان در تدارک امکانات موردنیاز در پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی، گفت: مراسم پرعظمت اربعین حسینی را پشت سر گذاشتیم، از همه مردم دلداده و عاشق اهل‌البیت(ع) که این مانور عظیم عشق و ایمان را به رخ دنیا کشاندند در این راهپیمایی، تشکر می‌کنم، از همه عزیزانی که از مسؤولین عراق، مسؤولین ایران در این راهپیمایی، پیاده‌روی و زیارت همگانی مردم مصاعی جمیله به خرج دادند و زحمت کشیدند، متشکرم.

خطیب جمعه مشهد گفت: کوچک‌ترین موجود در روز قیامت از شر مصون نیست، خداوند شر خلق نمی‌کند چراکه لحظه ولادت بشر عرصه ابدیت وجود است، به همین دلیل قرآن می‌فرماید، شر این روز فراگیر است،‌به گونه‌ای باید گفت به تعبیر آیات قرآن این شر و بدی قیامت، تجسم گناهان و فساد انسان‌ها است.

وی بیان کرد: توده علمیات و کردار انسان‌ها در عرصه زندگی به صورت تجسم یافته‌اش در قیامت به عنوان شر رخ می‌دهد و آنچه در قیامت به عنوان سختی، فلاکت و مشکلات برای انسان‌ها به وجود می‌آید، یک بخشی از آن به عنوان اعمال تجسم یافته انسان و بخش دیگر عوارض طبیعی آن روز است.

آیت الله علم‌الهدی ادامه داد: در مقام تصویر، شر در قیامت و جریان‌های غیرقابل تحمل برای بشر است که قرآن می‌فرماید، حتی زنی که در حال شیر دادن به فرزندش در عرصه زندگی است، روز قیامت فرزندش را به زمین می‌اندازد و فرزند را سپر حفظ خود می‌کند لذا چنین اتفاقاتی در روز قیامت به تعبیر آیات قرآن رخ می‌دهد.

وی تصریح کرد: امام سجاد(ع) با آن عظمتشان به درگاه خداوند می‌فرمایند، خدایا گریه می‌کنم برای آن روزی که از دل خاک بیرون بیایم و صدای انفجارهای محیط را می‌شنوم که من را می‌لرزاند و جز ظلمت و تاریکی چیزی نمی‌بینم و مردم را در وضعیت‌های گوناگونی مشاهده می‌کنم.

خطیب جمعه مشهد یادآور شد: مراسم پر عظمت اربعین حسینی را پشت سر گذاشتیم و از همه مردم عاشق و دلداده اهل بیت(ع) که این مانور عشق را به رخ دنیا کشاندند تشکر می‌کنم، همچنین از همه مسئولان که در این راهپیمایی زحمت کشیدند، نیز تشکر می‌کنم.

وی بیان کرد: حضور بیش از 3 میلیون نفر از مردم در این راهپیمایی این امر را می‌طلبد که مسئولان دولت نیز باید حضور داشته باشند که باید از زحمات آنان قدردانی کرد، همچنین از شهرداری مشهد به دلیل خدمات ارزشمندش تشکر می‌کنیم.

آیت الله علم‌الهدی در ادامه با اشاره به وجود جریان‌هایی در کشور که سعی در کمرنگ نشان دادن اسلام و ارزش‌های مقدس دینی دارند، ادامه داد: سه پندار انحرافی غلط در بین افراد متدوال است که اربعین امسال پاسخگوی این سه انحراف بود، نخست یک عده منفی‌باف در گوشه و کنار نق می‌زنند اسلام ضعیف شده و شیعه از گردونه دنیا در حال خارج شدن است، اما اربعین امسال جواب تمام این منفی‌بافی‌ها را داد و این سوال مطرح می‌شود که آیا تا به امروز از زمان شهادت امام حسین(ع) سابقه داشته است که سال به سال به چنین جمعیتی افزوده شود؟

خطیب جمعه مشهد خاطرنشان کرد: آیا ضعف شیعه بوده که چندین کیلومتر نزدیک به 20 میلیون انسان فریاد می‌زدند یا حسین؟ این اربعین جوابگوی این منفی‌باف‌هایی است که یک مسئله کوچک از فساد کوچکی که در گوشه یک شهر اجرا می‌شود، بزرگ می‌کنند و اسلام را ضعیف در پیش چشم خود می‌بینند اما اربعین امسال جوابگوی این پندار غلط و انحرافی این افراد بود.

آیت الله علم‌الهدی تبیین کرد: یک عده نیز وجود دارند که مروج بی‌بند و باری هستند و می‌گویند برای جذب جوانان در دین نباید سخت‌گیری کرد و  فساد، فحشا و عیاشی برای جوانان آزاد باشد، لذا ایجاد تسامح و تساهل دینی را علاج جذب جوان به طرف اسلام می‌دانند اما اربعین امسال یک تو دهنی محکم به دهان‌های یاوه‌گو و به این فکرهای غلط بود.

وی عنوان کرد: صفوف راهپیمایی اربعین را اکثراً جوانان پر کرده بودند،‌ امام حسین(ع) جوان جذب می‌کند نه شما عده‌ای که عیاشی و بی‌بندوباری در کشور راه‌اندازی می‌کنید برای اینکه جوانان را جذب خود کنید، بی‌حجابی در کشور راه‌اندازی می‌کنید و جلوی ترویج دین را می‌گیرید.

آیت الله علم‌الهدی ادامه داد: به باور این افراد جوانی که این چنین جذب دین می‌شود، دین را زیر پای خود نرم کرده است، اما جوان مجذوب دین، جوانی است که در بین‌الحرمین دست بر روی سینه می‌گوید یا ابوالفضل(ع) و با پای پیاده برای زیارت می‌رود.

وی با تشریح پندار غلط سومی که اربعین پاسخ آن را داد، تأکید کرد: عده‌ای از جریان‌های سیاسی در حال ترویج این نکته هستند که دین، ولایت و روحانیت در نسل امروز مرجعیت ندارد، آنها این مسائل را به این دلیل که راه برای فرصت‌طلبی‌ها و قدرت‌طلبی خود باز کنند، مطرح می‌کنند لذا اربعین امسال نشان داد هیچ قدرتی روی کره زمین با عظمت‌تر از مرجعیت نسل امروز و به مانند اسلام و دین نیست.

آیت الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: شما در گزارش‌های رسانه ملی دیدید کسانی که زرق و برق اروپا، شهوت‌رانی غرب، معیارهای زیبا، هنر و عرصه‌های قدرت در دنیا را دیدند از نقاط مختلف دنیا و در این مراسم موکب راه‌اندازی کردند که از زائران پذیرایی کنند، لذا تازه اول مرجعیت دین و روحانیت است، آقایی که فکر می‌کنید با اربابان آمریکایی و انگلیسی خود می‌توانید وارد این مملکت شوید، بدانید قدرت مرجعیت دین و روحانیت در دنیا تازه آغاز شده است.

خطیب جمعه مشهد با اشاره به اینکه اربعین امسال یک نمایشگاه در مقابل اسلام استکباری و آمریکایی بود، ادامه داد: آمریکا به نام اسلام، تروریست و آدم‌کش بی‌رحم ساخته است تا در دنیا نشان دهد اسلام، خشونت است اما اربعین امسال، اسلام حسینی را در برابر اسلام آمریکایی نشان داد و با این نگرش 18 هزار موکب بر پا شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است