منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۵
شناسه خبر: 193409
گروه :خبر
13931004000292_PhotoA

یکی از مراجع عظام تقلید با اشاره به اینکه در شرایط کنونی وحدت در جامعه، اصلی مهم و کلیدی به شمار می‌رود، گفت: نباید برخی دولتی‌ها به گونه‌ای سخن بگویند که در تضاد با برنامه‌های ناجا باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به قل از فارس،‌ آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در دیدار فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه امنیت در جامعه حرف نخست را می‌زند بیان کرد: در قرآن کریم نیز به اهمیت مسئله امنیت در جامعه توجه شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و… در سایه امنیت صورت می‌گیرد بیان کرد: نیروی انتظامی به دلیل اینکه مسئولیت حفظ امنیت در جامعه را بر عهده‌ دارد وظیفه‌ای خطیر بر دوش داشته و کاری اساسی و مهم را دنبال می‌کند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه نیروی انتظامی کارنامه خوبی داشته و با موفقیت و قدرت باید نسبت به اجرای برنامه‌های خود اهتمام داشته باشد بیان کرد: حفظ امنیت فیزیکی و اخلاقی از جمله وظایف نیروی انتظامی است.

وی با اشاره به دیدار اخیر شهردار و اعضای شورای شهر بیان کرد: در آن دیدار گفتم که شهرداری باید علاوه بر عمران و آبادانی در همه مسائل شهر اثرگذاری داشته و ایفای نقش کند و نیروی  انتظامی نیز همین‌گونه است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه باید نیروهای انتظامی در برخوردهای خود ادبیات شایسته‌ای را مد نظر قرار دهند بیان کرد: باید برنامه‌های ناجا با برخورد خوب و مناسب و البته با قاطعیت اجرا شود.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری دوره‌های بصیرت در نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: برگزاری این دوره‌ها باید با جدیت دنبال شده و البته این دوره‌ها نیز نباید تشریفاتی بوده و باید مسائل مهم در آن مورد توجه قرار گیرد.

وی به حکم مقام معظم رهبری در خصوص انتصاب فرمانده جدید نیروی انتظامی اظهار کرد: در این حکم همه مسائلی که باید انجام شود مد نظر قرار گرفته است و باید برای اجرای آن برنامه داشته باشید و البته تشکیل کارگروه نیز در این خصوص بسیار ارزشمند است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی وحدت در جامعه اصلی مهم و کلیدی به شمار می‌رود خاطرنشان کرد: نباید برخی از دولتی‌ها به گونه‌ای سخن بگویند که در تضاد با برنامه‌های ناجا باشد.

وی با اشاره به مطرح شدن مسئله ورود زنان به ورزشگاه‌ها اظهار کرد: اگر زنان وارد ورزشگاه نشوند چه اتفاقی می‌افتد؟

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه باید از بیان مسائل غیرضروری در جامعه پرهیز شود خاطرنشان کرد: باید این مسئله را قبول کرد که نیروی انتظامی هم وظیفه حفظ امنیت ظاهری و هم حفظ امنیت اخلاقی را بر عهده‌ دارد؛ وظیفه نیروی انتظامی که فقط به جلوگیری از سرعت غیرمجاز و توقف روی خط عابر پیاده محدود نمی‌شود، نیروی انتظامی وظایف بسیار مهمی دارد.

وی به مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی که غربی‌ها همانند کودکان هر روز دنبال بهانه‌های جدید هستند نباید در داخل اختلاف به وجود آوریم.

آیت‌الله مکارم شیرازی اقدام نیروی انتظامی در جامعه را ذخیره‌ای برای آخرت دانست و گفت: کار شما عبادت است و ما نیز دعا می‌کنیم که بتوانید در کار خود به توفیقات بیشتری دست یابید.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند