منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۰۵
شناسه خبر: 362284
گروه :خبر
45634533333

بانوی ورزشکار هرمزگانی بیان کرد: باتوجه به حضور تاثیر گذار بانوان ورزشکار درمیادین ورزشی اما برخی از بانوان به دلیل مشکلات اقتصادی ومعیشتی شرایط ورزش کردن را ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس، نرجس ناسک، بانوی ورزشکار هرمزگانی به مدت 7سال است در رشته ورزشی کاراته فعالیت می کند در مسابقات قهرمانی استانی و کشوری شرکت کرده است و صاحب مدال شده است و هم اکنون بعنوان مربی گروه جهادی فاطمیون مشغول فعالیت است و در کنار کاراته که رشته اصلی ومسابقاتی اش می باشد در حوزه دفاع شخصی هم فعالیت می کند و دان یک کاراته، دان دو دفاع شخصی ومدرک مربیگری درجه سه دفاع شخصی را داد.

 نرجس ناسک، بانوی ورزشکار هرمزگانی  با بیان اینکه هم اکنون به مدت 7سال است که در عرصه ورزشی فعالیت می کند، گفت:  از 15 سالگی کاراته رو شروع کردم وتا امروز تمرین هایم را رها نکردم و در حال حاضر عضو بسیج ورزشکاران نیز هستم.
وی با اشاره به سخن شهید ابراهیم هادی مبنی بر اینکه اگر ورزش کردن هم برای خدا باشد عبادت است، اظهار کرد: اهدافی رابرای کاراته کار شدنم انتخاب کردم که به آنها خواهم رسید و  به لطف خدا، حمایت خانواده و مسئولین بسیج دانشجویی توانسته ام امروز در راستای همین امر مسئولیت هایی به عهده بگیرم و امیدوارم که بتوانم مربی تیم ملی بانوان، در رده سنی جوانان شوم که البته نیازمند حمایت مسئولان می باشم.
بانوی ورزشکار هرمزگانی تصریح کرد: وجود مشکلاتی که مناسب یک کشور اسلامی همچون ایران نیست از عواملی بود که باعث شد رسیدن به این مسئولیت یکی از آن اهدافم شود امیدوارم تمام مسئولین ورزشی به خصوص در حوزه ورزش بانوان، اشخاصی متعهد به فرامین اسلام وپایبند به نظام باشند و نیازمند این است که تمامی وزیران و مسئولین کشوری پای بند به ارزش های اسلامی باشند تا بیش از این خللی بر قوانین اسلامی نشود و احدی نتواند قوانین غیراسلامی با توجیه هات بی پایه واساس را نقطه مقابل قوانین اسلامی قرار دهد.
ناسک موفقیت های خود را مرهون وجودخدا در تمامی لحظات زندگی، دلگرمی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و خانواده اش دانست و افزود: علاوه بر حمایت های همه جانبه خانواده ام، مربی ام با وجود تداخل ساعات کلاس های دانشگاه و تمرینات ورزشی واقعاً وضعیت تمرین کردنم را تحمل می کرد و نقش موثری در موفقیتهایم داشت.

وی بیان کرد: مسئولان ورزشی باید برای تشکیل آکادمی های علمی _ورزشی، مخصوص هر رشته سرمایه گذاری کنند و نسبت به ورزش دانشگاه که تنها یک واحد درسی می باشد، اکتفا نکند چراکه عقل سالم در بدنی سالم قرار دارد و فرزندان فردای ایران را پدران ومادرانی تربیت خواهند کرد که امروز خود دانشجویانی هستند که باید به آن ها اهمیت ویژه ای داد.

بانوی ورزشکار هرمزگانی تاکید کرد:  با توجه به اینکه خانواده هایی که نگران آینده شغلی فرزندانشان هستند، مسیر ورزش و مدال آوری را برای زندگی انتخاب کردند لذا مسئولان  باید از ورزشکاران حمایت جدی و همه جانبه ای داشته باشند.

ناسک افزود: درشرایطی که امروز مربی ورزشی متخصص در مدارس نداریم و یا تعدادشان اندک است مسئولان بایستی  قانونی برای تسهیل استخدام این ورزشکاران قهرمان تصویب کنند.

وی گفت: باتوجه به حضور تاثیر گذار بانوان ورزشکار درمیادین ورزشی به خصوص در مسابقاتی که از بعد مدال آوری، حساس ترند باید خیلی به مسائل مربوط به بانوان و مکانهای ورزشی ویژه بانوان حائز اهمیت باشد تا بانوان ایرانی با آسودگی خاطر به تمرین های ورزشی خود بپردازند زیرا در حوزه بانوان واقعا استعداد های درخشان و شگفت انگیزی وجود دارد که متاسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی ومعیشتی شرایط ورزش کردن را ندارند.

بانوی ورزشکار هرمزگانی با اشاره به اینکه هم اکنون مربی ورزشی گروه جهادی فاطمیون بندرعباس می باشد، اظهار کرد: برای اینکه گروه جهادی فاطمیون به مسابقات بزرگ راه پیدا کنند نیازمند حمایت جدی مسئولان هستند.

ناسک تصریح کرد:  برای ورزش کاراته در حوزه های قهرمانی، داوری و مربیگری بایستی هزینه هایی را متحمل شد زیرا وقتی که کاراته کار وارد تیم ملی می شود، مقداری از هزینه هارا فدراسیون تقبل می کند  ولی قبل از آن همان مقدار کم هم حمایت نمی کنند وورزشکار مخصوصاً ورزشکاران دانشجو باید به سختی هزینه مسابقات وباقی مسائل مربوط به ورزش را تامین کنند.

وی ادامه داد: برخی از اساتید دانشگاهی هیچ گونه همکاری با دانشجویان ورزشکار ندارد به گونه ای که حتی اجازه حضور در مسابقات را به آنها نمی دهن هرچند که باور دارم یک ورزشکار باید از نظر درسی فوق العاده والگو باشد اما این عملکرد اساتید باعث عدم پیشرفت می گردد.

بانوی فعال هرمزگانی  بیان کرد: امسال مسابقه آسیایی به میزبانی ایران برگزار شد که به دلیل هزینه بالای مسابقه، عدم حمایت مسئولان و تداخلی که با برنامه های بزرگ علمی داشت نتوانستم دراین مسابقات شرکت کنم امید است در سال آینده شرایط محیا شود و بتوانم در مسابقات شرکت کنم.

ناسک بیان کرد: از همان ابتدای فعالیت ورزشی در رشته کاراته در مسابقات شرکت کردم که  برخورد مسئولان برگزاری مسابقات به غیر از یک یا دو مسابقه خوب بود البته باید این را مسولان بپذیرند که دربرخی موارد ضعف داوری بیداد می کند وحق ورزشکاران پایمال می شود.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان ورزشی استان منکر موفقیت ورزش هرمزگان در کشور و حتی بانوان ورزشکار استان درخارج از کشور نیستند چون برخی از دوستانم در رشته ورزشی کاراته عضو تیم ملی هستند وتوانسته اند صاحب مدال شوند وهر زمان که انتخابی تیم ملی برگزار می شود، کاراته کار های هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت و عضو اصلی تیم ملی می شوند که هم دربخش آقایان وهم دربخش بانوان مشاهده می شود.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است