منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۸
شناسه خبر: 218557
گروه :خبر
13940410000245_PhotoA

رئیس پلیس تهران بزرگ درباره برخورد پلیس با بدپوششی و کشف حجاب در برخی معابر پایتخت گفت: پلیس در مواجهه با چنین مواردی اقدام به توقیف خودروی متخلفان می‌کند و متهمان را به دستگاه قضائی ارجاع می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سرتیپ پاسدار حسین ساجدی نیا ضمن اعلام برخورد قانونمدارانه پلیس پایتخت با رانندگانی که در ساعاتی از شب مرتکب تخلفات راهنمایی و رانندگی خصوصاً در بزرگراه ها می شوند، اظهار داشت: نیروی انتظامی تهران از آغاز سال 94 تا کنون در پاسخ به مطالبات مردم برابر سنوات گذشته ولی با جدیت بیشتر با ناهنجاری های ترافیکی از قبیل سرعت و سبقت غیر مجاز، لایی کشی، دور دور کردن جولان دادن با خودروهای لوکس و ویژه، کشف حجاب راننده و سرنشینان، آلودگی صوتی، مزاحمت نوامیس، ایجاد سد معبر، نقص فنی خودرو و اخلال در نظم ترافیکی، برخورد نموده است که این امر از مهمترین اهداف طرح مذکور به شمار می آید.

سردار ساجدی نیا به برخورد جدی و قاطع پلیس با رانندگانی که اقدام به حرکات نمایشی و خطرناک، مسدود نمودن معابر و اخلال در انجام ماموریت خودرو های امدادی، اورژانس و آتش نشانی می کنند، اشاره کرد و افزود: پلیس به هیچ عنوان اجازه قانون شکنی به اینگونه افراد را نخواهد داد.

رئیس پلیس تهران بزرگ درباره برخورد پلیس با بدپوششی و کشف حجاب در برخی از معابر پایتخت گفت: از گذشته برخورد با بدپوششی و کشف حجاب یا هرگونه اقدام هنجارشکنانه توسط سرنشینان خودروها در دستور کار پلیس بوده و پلیس در مواجهه با چنین مواردی اقدام به توقیف خودرو متخلفان می‌کند و متهمان را به دستگاه قضائی ارجاع می دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه موضع پلیس در بحث برخورد با پدیده دور دور بیشتر ایجابی است تا سلبی، به بیش از 10 هزار راننده ای که در خلال اجرای طرح با تذکر و ارشاد پلیس مواجه شدند، اشاره کرد.

سردار ساجدی نیا با بیان اینکه متاسفانه برخی از این رانندگان با سرعت بالا در معابر و بزرگراه های پایتخت تردد می کنند که نه تنها جان خود بلکه جان رانندگان خودروهای دیگر و شهروندان را هم به خطر می اندازند، اظهار داشت: اینگونه رانندگان در صورتی که به فرمان پلیس توجه نکنند، بعد از توقیف خودرو به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: از ابتدای سال جاری با اجرای طرح های شبانه حدود 21 هزار انواع خودروی سبک و سنگین توقیف و روانه پارکینگ های سطح شهر شدند و همچنین 315هزار دستگاه خودرو متخلف از سوی ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ مورد جریمه و اعمال قانون قرار گرفته اند.

وی در ادامه بیان داشت: در طول اجرای این طرح برخورد با دور دور خودرو ها تا کنون یک هزار و 87دستگاه انواع خودرو های ویژه و لوکس توقیف و روانه پارکینگ ها شده اند.

سردار ساجدی نیا  گفت: ماموران پلیس پایتخت در خلال اجرای طرح برخورد با تخلفات شبانه خودروها، گواهینامه 83 نفر که 30 نمره منفی کسب کرده بودند را نیز ضبط و ابطال کردند.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: پلیس همچنین از ادامه رانندگی 229 تن از رانندگانی که به دلیل استعمال مواد مخدر یا مصرف مشروبات الکلی شرایط عادی برای رانندگی نداشتند، ممانعت به عمل آورد و ضمن توقیف و اعمال قانون و هدایت خودروهایشان به پارکینگ متهمان را نیز به مرجع قضایی معرفی کرده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با اشاره به اینکه در ساعات پایانی شب بعضاً مشاهده می شود برخی از جوانان در معابر و خیابان های شمالی تهران به بهانه اینکه می خواهند تفریح کنند با خودروهای لوکس جولان می دهند و به اصطلاح دور دور بازی می کنند، خاطرنشان کرد: پلیس با تفریح سالم مردم مخالف نیست اما این عمل از مصادیق بارز هنجارشکنی و بی نظمی اجتماعی است و پلیس ضمن اینکه با اینگونه جرائم به شدت برخورد می کند به جوانان عزیر نیز توصیه می کند که تفریحات سالم را مد نظر قرار دهند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر