منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۸
شناسه خبر: 199500
گروه :خبر

بخشدار مرکزی سیریک گفت : شب گذشته بر اثر برخورد یک دستگاه موتور سیکلیت با یک نفر شتر در مسیر جاده اصلی سیریک به میناب محدوده شهر گروگ یک نفر در دم جان خودش را از دست داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، احمد جمالدینی درگفتگو با خبرنگار آذینی افزود: رها کردن شترها در شب متاسفانه از طرف برخی ساربان ها باعث ایجاد خسارت جانی و مالی برای بسیاری از مردم شده است که در صورت عدم توجه به این مسئله از طرف شترداران بصورت جدی با هماهنگی دستگاه قضائی در روزهای آینده برخورد خواهد شد.
وی افزود : بخشداری مرکزی بارها با برگزاری جلسات متعدد برای توجیه صاحبان احشام و شترداران برای جلوگیری از رهاسازی احشام در شب ها به دهیاران و شوراهای اسلامی و خود ساربان ها بصورت حضوری و کتبی اعلام کرده است.
جمالدینی یادآور شد: از تاریخ 17 تیرماه به کلیه شترداران و صاحبان احشام بصورت بنر و پلاکارد و ارسال نامه از طریق شوراهای اسلامی و دهیاران اعلام می شود تا در صورت مشاهده هر گونه سرگردانی احشام بویژه شتر در شب ها جمع آوری و مالک شتر به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.
بخشدار مرکزی سیریک خاطرنشان کرد: شتر یکی از مزیت های بسیار خوب شهرستان سیریک به لحاظ صادرات ، گوشت و فرآوردهای لبنیاتی و پرورش این حیوان با توجه به شرایط و موقعیت جغرافیایی مناسب برای پوشش چراگاهی و مرتعی می باشد که متاسفانه عدم رعایت و تخلف برخی از آنها این مزیت را به تهدیدی تبدیل کرده است.
شهرستان سیریک دارای 5 هزار نفر شتر می باشد که مهمترین مناطقرورش شتر روستاهای پالور ، زیارت حسن آباد ، میشی ، سلمه ای ، سیکوئی ، جیفری ، گز، گونمردی ، گدو ، پگو و گچینه پائین است.
انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است