منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷
شناسه خبر: 342182
گروه :خبر
84a9993c_c6eb_4f86_8834_3a68381ff8ab

مشاور کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مبحث فیش های نجومی موضوعی سیاسی نیست و نباید به دولت ها نسبت داد اما عده ای با سیاسی کاری درصدد فرار رو به جلو هستند.

احمد جباری، نماینده سابق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به موضوع فیش های حقوقی و حقوق های کثیف گفت:بررسی چرایی و برخورد با فیش های نجومی باید در دستور کار قوای سه گانه قرار گیرد و با متخلفان برخورد قطعی شود.

وی با بیان اینکه برخورد مقطعی و محکومیت صرف با خاطیان موثر نیست، اظهار کرد: مبحث فیش های نجومی موضوعی سیاسی نیست و نباید به دولت ها نسبت داد اما عده ای با سیاسی کاری درصدد فرار رو به جلو هستند لذا افکار عمومی جامعه از قوه قضایه انتظار برخورد قاطع با تخلفات را دارند.

جباری افزود:تنها اخراج ساده و بدون مجازات افراد که دریافت های غیر متعارف داشتند کافی نیست همچنین نباید گذاشت تا گذر زمان باعث کم رنگ کردن و لوث شدن  وجهه تخلف و تخطی از قانون در جامعه شود.

مشاور کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: در مجلس هشتم مصوبه ای تحت عنوان معرفی شفافیت دارایی مدیران و روسا تصویب شد چنانچه اگر قانون به شکل صحیح در جامعه اجرا شود شاهد اختلاس های مالی و فیش های حقوقی نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه مشکل قانونی در کشور نه تنها در این موضوع بلکه در موضوعات مختلف مشکل حداقلی است، تاکید کرد: بیشتر مشکل کشور در زمینه اجرایی می باشد و ممکن است قانون درباره این مسئله به صراحت وجود داشته باشد اما اجرا نمی شود. حتی ممکن است قانون اجرا شود اما بر حسن اجرای آن نظارت نشده و پیگردی صورت نمی گیرد.

عضو سابق فراکسیون اهل سنت تاکید کرد:مردم از ابتدای انقلاب تاکنون  برای حفظ و حراست از نظام حضور  داشتند لذا وجود حقوق های کثیف حق مردم این سرزمین نیست.

جباری تصریح کرد: باید مدیریت، نظارت و بهره وری را بهبود بخشید و اعتمادسازی بین مردم را تقویت کنیم چنانچه اگر مردم می بینند با متخلفان برخورد جدی می شود نسبت به نظام و دولت دلگرمی پیدا می کنند.

وی خاطر نشان کرد: استان هرمزگان از ظرفیت های بالایی در زمینه صنایع برخوردار است و بزرگترین قطب اقتصاد در کشور محسوب می شود اما افرادی که صنعتی را ایجاد می کنند با ایجاد کلکسیونی از اقوام و خویشاوندان خود تنها زمینه بیکاری و شکاف طبقاتی را موجب شده اند که می طلبد اقدامات موثر و سازنده ای در این خصوص صورت گیرد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر