منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۵
شناسه خبر: 330463
گروه :خبر
640670_PhotoA

در بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید شده است که رفتار اخیر و جنون آمیز حکام بحرین با «جمعیت وفاق ملی» نه فقط به حل بحران آن کشور کمک نمی‌کند بلکه آن را پیچیده‌تر می‌سازد و امنیت و ثبات این کشور را به مخاطره می‌اندازد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی بیانیه‌ای برخورد دور از درایت سیاسی اخیر دولت بحرین با مخالفان به‌خصوص با بزرگترین تشکل سیاسی آن کشور یعنی «جمعیت وفاق ملی» را بشدت محکوم کرد.

در ابتدای ایت بیانیه آمده است: رفتار جنون آمیز حاکمان بحرین در برخورد با گروه‌های مخالف مسالمت آمیز  این کشور و بخصوص جمعیت وفاق ملی و دبیر‌کل این جمعیت یعنی شیخ علی سلمان نه فقط نشان بی‌تدبیری و هوشیاری سیاسی بلکه نوعی جنون سیاسی است که اوضاع کشور را وخیم‌تر از قبل می‌سازد و ممکن است گروه‌های زیادی از جوانان مخالف، بعد از آن‌که از فعالیت‌های مسالمت آمیز خود مأیوس شده، دست به جنگ مسلحانه بزنند.

این بیانیه تصریح می‌کند: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از حاکمان بحرین می‌خواهد تا دست از این رفتار‌های قهرآمیز که بحرین را با خطر فروپاشی مواجه می‌سازد و امنیت و ثبات و وحدت ملی را به مخاطره می‌اندازد دست بردارد. از دولت بحرین می‌خواهیم تا رفتاری توأم با تدبیر و حکیمانه و عاقلانه با مخالفان خود بخصوص با بزرگترین تشکل سیاسی مخالف آن کشور یعنی جمعیت وفاق ملی و دبیر‌کل آن شیخ علی سلمان مجاهد و مقاوم داشته باشد.

از خداوند متعال خیر و صلاح ملت بحرین و پیروزی عاجل مجاهدین این کشور مظلوم را خواهانیم.

پیام تبریک دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برای نخست‌وزیر عراق به مناسبت آزادی فلوجه

همچنین آیت‌الله محسن اراکی دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پیامی خطاب به «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق، مردم صبور و نیروهای مسلح و مشترک این کشور، گفت: بنده و مردم ایران اطمینان داریم که مسیر تحقق پیروزی‌های بزرگ در برابر دولت و مردم عراق، نیروهای مسلح ارتش و نیروهای مردمی و عشایر و دیگر نیروهای مردمی باز است و خداوند مردم صبور این کشور را تا رسیدن به پیروزی نهایی بر تروریست‌ها و حامیان آنها یاری می‌رساند.

وی اظهار داشت: ما این پیروزی‌های بزرگ را به مردم، دولت پیروز، نیروهای شجاع عراقی، الحشد الشعبی و عشایر مجاهد و قهرمان تبریک عرض می‌کنیم  و با اطمینان کامل می‌گوییم که خداوند سبحان و بزرگ، شما و مردم عراق و ارتش و سایر نیروهای مردمی را تا پیروزی کامل بر تروریست‌های تکفیری داعش و حامیان طاغوتی و ستمگر آن یاری می‌رساند.

آیت‌الله اراکی خاطرنشان کرد: در آینده‌ای نزدیک شاهد پیروزی‌های بزرگ برای شما و مردم مؤمن و صبور عراق و نیروهای مسلح  و نیروهای مردمی قهرمان هستیم؛ پیروزی‌هایی که از عراق و مردم و نیروهای آن الگویی نمونه، برای دیگران قرار می‌دهد و رویدادی جاودان می‌شود که تاریخ آن را فراموش نمی‌کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است