منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۴
شناسه خبر: 218522
گروه :خبر

یک کارشناس طب سنتی گفت: بزرگی و برجستگی رگ‌های بدن ناشی از حرارت مزاج است. گرم‌مزاجان پُرخون هستند و توان انجام کارها در آنها زیاد است. افراد گرم و خشک کمتر احساس خستگی و بی‌حالی دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،سیدجواد علوی درباره رگ‌های بدن و مزاج هر فرد متناسب با نوع رگ‌های بدن, اظهار داشت: بزرگی اعضای بدن، ناشی از حرارت مزاج است.

بزرگی و برجستگی رگ‌های بدن نشانه حرارت مزاج است 

این کارشناس طب سنتی می‌گوید: بزرگی و برجستگی رگ‌های بدن نیز از جمله این موارد است. گرم‌مزاجان پُرخون هستند و توان انجام کارها در آنها زیاد است. افراد گرم و خشک کمتر احساس خستگی و بی‌حالی دارند.

وی ادامه داد: در مزاج گرم و خشک رگ‌های پشت دست، پشت پا، ناحیه پیشانی و ناحیه گردن واضح و برجسته هستند.

علوی اضافه کرد: نمایان شدن رگ‌های بدن مشروط به آن است که فرد معاینه شونده خیلی لاغر نباشد یا دچار یک بیماری سخت و مزمن نشده باشد.

وی عنوان کرد: در افراد صفراوی رگ‌های بدن برجسته بوده و در لمس، نسبتاً سفت و پر هستند. در افراد دموی نیز عروق، برجسته اما نرم هستند.

در افراد بلغمی عروق تنگ و نَرم هستند 

این کارشناس طب سنتی افزود: در افراد بلغمی، عروق تنگ و نرم هستند, در افراد سوداوی نیز عروق پشت دست نمایان است و نسبتاً سخت و تا حدی پُر هستند.

علوی بیان کرد: مسأله بروز عروق در تشخیص مزاج نکته مهمی است. برخی از حکمای طب سنتی اعتقاد دارند: «اگر در تشخیص دقیق مزاج دچار شک شدید، یکی از مهم‌ترین آنها وضعیت عروق بدن خواهد بود».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است