منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰
شناسه خبر: 296520
گروه :خبر
13910524000061_PhotoA

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، طرح مسائلی نظیر برجام 2 و 3 را زمینه‌سازی برای نفوذ دانست و گفت: کسانی که فکر می‌کنند با اعتماد به آمریکا و دنبال کردن برجام‌های دیگر می‌توانند مشکلات را حل کنند سخت در اشتباهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سیدحسین نقوی‌حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مشهد مقدس پیرامون برنامه‌های دشمن برای نفوذ در کشور و لزوم مقابله با توطئه‌های دشمن با اجرای اقتصاد مقاومتی گفت: مقام معظم رهبری دیدگاهی که زمینه‌ساز نفوذ در کشور است را تبیین فرمودند.

وی افزود: از سال‌های گذشته عده‌ای شرایط مذاکرات و توافق را به نحوی تبیین کردند که گویا همه مشکلات در گرو توافق است و اگر این توافق صورت نگیرد تحریم‌ها ملت را از پای درمی‌آورد و این موضوع را نیز مطرح کردند که همه مسائل اقتصادی کشور به تحریم‌ها و توافق برمی‌گردد.

نقوی‌حسینی در ادامه تصریح کرد: ما مشاهده می‌کنیم که برجام انجام شد اما آمریکایی‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند و یا درست عمل نمی‌کنند. پشت پرده اقدامات آمریکایی‌ها این نیست که توافقی صورت گرفته و مشکلات حل شود. ما هر چه عقب‌نشینی کنیم آنها جلوتر می‌آیند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: مقام معظم رهبری در سخنان اخیرشان نقشه‌های آینده آمریکایی‌ها را افشا کردند از اینکه آنها بعد از این مسائل سراغ اسلامیت نظام ما و قانون اساسی ما می‌آیند.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: کسانی که فکر می‌کنند با اعتماد به آمریکا و دنبال کردن برجام 2 و 3 و … می‌توانند مشکلات کشور را حل کنند، سخت در اشتباهند. ما با این مسیر به هیچ جا نمی‌رسیم چرا که آمریکا با کلیت جمهوری اسلامی مخالف است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح برجام 2 و 3 و … زمینه‌سازی برای نفوذ است، گفت: کسانی که فکر می‌کنند با اعتماد به آمریکا و دنبال کردن برجام‌های دیگر می‌توانند مشکلات را حل کنند سخت در اشتباهند.

نقوی‌حسینی با اشاره به رد تفکر اعتماد به آمریکا توسط مقام معظم رهبری گفت:‌ راه درست برای برطرف کردن مشکلات جز اجرا کردن اقتصاد مقاومتی و پرداختن به ظرفیت‌های درونی، نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به 10 محور عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی مطرح شده در سخنان مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری 10 محور عملیاتی برای اقتصاد مقاومتی تبیین کردند که قابل اجراست. حالا چرا برخی مسئولان باید این ظرفیت‌ها را کنار بگذارند و فکر کنند آمریکایی‌ می‌تواند مشکلات اقتصادی ما را حل کند.

وی با بیان اینکه دولت برای عمل به اقتصاد مقاومتی باید تولید داخلی را زنده کند،‌ گفت: اینکه برخی منتظرند آمریکا اقدام کند قابل قبول نیست. ما اقتصاددانان متعهدی داریم که راه زنده کردن تولید داخلی را بلدند. چرا دولت از این‌ها استفاده نمی‌کند.

نقوی‌حسینی با تأکید بر اینکه برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی باید با قاچاق، رانت‌خواری و فساد مقابله شود، گفت: دولت باید برای اجرای اقتصاد مقاومتی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نقشه راهی تهیه کند تا بتواند از همه توان کشور برای حل مشکلات اقتصادی بهره گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: همانطور که دو سال گذشته مقام معظم رهبری فرمودند مشکلات اقتصادی کشورمان در لوزان، ژنو و وین حل نمی‌شود بلکه راه‌حل در داخل است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند