منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۲
شناسه خبر: 302466
گروه :خبر
دکتر حمزه ئي
 

گفتگو اختصاصی/ رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان؛

در صورت بدعهدی غربی ها توان بازگشت به قبل از برجام میسر است

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان اظهارکرد: در صورت پیمان شکنی غربی ها توان بازگشت به دوران قبل از برجام در مدت زمان کوتاهی میسر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ صمد حمزه ئی، رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمزپرس؛ با بیان اینکه در بزنگاههای سیاسی و اقتصادی باید موثر باشیم و از اهداف انقلاب اسلامی دفاع کنیم، گفت: هر زمان که غربی ها پیمان شکنی کنند توان بازگشت به دوران قبل از برجام در مدت زمان کوتاهی میسر است.

 

وی افزود: با وجود اینکه بخشی از سانتریفیوژها جمع آوری شده است اما تحقیقات در مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی همچنان ادامه دارد و جوانان و متخصصین ایرانی در انرژی هسته ای به دستاوردهای مهمی دست یافته اند.

 

رئیس دانشگاه پیام نور استان اظهار کرد: با توجه به اینکه برجام برجام تاثیرات مثبتی داشته است اما نتواسته است انتظارات مردم را به سرعت بیشتری برآورده سازد.

 

حمزه ئی تصریح کرد: وجود و عدم وجود برجام مانع تحقق اقتصاد مقاومتی نیست بلکه همیشه آمادگی تامین نیازهای خود داشته باشیم و در بزنگاههای سیاسی و اقتصادی باید موثر بود و از اهداف انقلابی اسلامی به نحو مطلوبی دفاع شود.

 

وی بیان کرد: ایران کشوری است که همیشه مورد هجمه های استکبار جهانی قرار دارد و دشمنان از وارد کردن ضربه در زمینه های اقتصادی به ویژه تحریم از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کردند بنابراین از آغاز انقلاب اسلامی اقتصاد مقاومتی وجود داشته است.

 

رئیس دانشگاه پیام نور استان رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) عملکرد مثبتی دانست و افزود: امیدواریم در سایه رهنمودهای رهبری گامهای بعدی را بردارند که امسال شکوفایی اقتصاد مقاومتی را داشته باشیم.

 

حمزه ئی گفت: دانش سرمایه ای است که هیچگاه از بین نمی رود و با وجود اینکه در زمینه  هسته ای بخشی از سانتریفیوژها را جمع آوری شده و تغییر کاربری صورت گرفته است اما جوانان و متخصصین در زمینه دانش هسته ای، فناوری نانو و ساخت موشک دستاوردهایی داشته اند که محض  عهد شکنی غربی ها قابل بازگشت است.

 

وی اظهار کرد: طبق فرمایشات رهبری نمی توان به غربی ها اعتماد کرد و همیشه درصد تغییر سیستم حکومتی ایران هستند لذا باید هوشیار بود منافع ملی کشور و مصالح عمومی نظام همچنین خواسته های مردم نادیده گرفنه نشود و قراردادها براساس منافع ملی کشور انجام شود.

 

رئیس دانشگاه پیام نور استان خاطرنشان کرد: تعاملات با دنیای خارج همیشه بد نیست اما در راستای به دست آوردن تکنولوژی برتر به نفع اقتصاد کشور باید گام برداشت که از عهده مسئولین و نیروهای توانمند داخلی چنین امری امکان پذیر است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری