منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۰
شناسه خبر: 270009
گروه :خبر
image515037

کارشناس مسائل سیاست خارجی با بیان اینکه کلمه لغو تحریم‌ها با واقعیت فاصله دارد گفت: این صحبت‌های دولت یک حرکت تبلیغاتی برای انتخابات است و دولت باید بر اساس شعار خودش دولت راستگویان باشد، زمانی که دولت برخلاف متن برجام صحبت می‌کند از ادبیات دولت راستگویان فاصله می‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ فوآد ایزدی کارشناس مسائل سیاست خارجی با بیان اینکه اجرایی نشدن برجام دور از تصور است اظهار داشت: نکته مهم در این ایام، ادبیاتی است که مسئولان اجرایی برجام استفاده می‌کنند که یک ادبیات انتخاباتی است.

وی افزود: ما در برجام یک تعلیق با یک بازه زمانی خاص داریم، اما مسئولان اجرایی برجام برخلاف متن برجام به جای تعلیق از کلمه لغو تحریم‌ها استفاده می‌کنند.

کارشناس مسائل سیاست خارجی با اشاره به صحبت‌های ظریف گفت: برخلاف صحبت‌های وزیر امور خارجه، ما تحریمی را نداریم که در روز اجرای برجام لغو شود، تنها تحریم‌ها در بازه‌های زمانی 120روزه و 180روزه تعلیق می‌شوند.

ایزدی تصریح کرد: از بین تحریم‌ها، چند دستور اجرایی رئیس جمهور است جنبه لغو پیدا می‌کند که آن‌ها هم تحریم‌های مهمی نیستند و پیش از این به قانون تبدیل شده‌اند.

وی با بیان اینکه ساختار تحریم‌ها باقی خواهد ماند افزود: تحریم‌ها در بازه‌های زمانی 120 روزه و 180 روزه تعلیق خواهند شد و پس از این بازه‌های زمانی طرف مقابل باید تصمیم بگیرد که تعلیق را ادامه بدهد یا خیر و این موضوع می‌تواند اهرم فشار دولت‌های غربی بر کشور ما باشد.

کارشناس مسائل سیاست خارجی اظهار داشت: گر در این بازه زمانی کشور ما کاری کند که به مزاج دولت‌های غربی خوش نیاید، در واقع بهانه‌ای به دست آن‌ها داده تا تحریم‌ها را برعلیه ما ادامه بدهند.

ایزدی با اشاره به شروط 9گانه رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کرد: براساس شروط رهبری، درصورتی که ما به تعهداتمان عمل کرده باشیم، دولت‌های غربی هم باید تحریم‌ها را یک‌جا لغو کنند اما ما در عمل می‌بینیم که این اتفاق نیوفتاده است و تاکنون به شروط رهبری عمل نشده‌ است.

وی با بیان اینکه ما به تعهدات خودمان عمل کرده‌ایم ولی غرب به‌جای اینکه تحریم‌ها را لغو کند در ماه‌های اخیر تحریم‌های جدیدی را برعلیه ما وضع کرده است عنوان کرد: اوباما یک سال دیگر رئیس جمهور آمریکا است و چون تحریم‌ها بازه زمانی دارد، رئیس جمهوری بعدی آمریکا هیچ الزامی برای اجرای تعلیق ندارد.

کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: بهتر است دولت به جای اینکه از ادبیات انتخاباتی استفاده کند و واقعیت‌ها را به مردم بیان کند تا مردم مطلع شوند.

ایزدی با بیان اینکه کلمه لغو تحریم‌ها با واقعیت فاصله دارد افزود: این صحبت‌های دولت یک حرکت تبلیغاتی برای انتخابات است و دولت باید بر اساس شعار خودش دولت راستگویان باشد، زمانی که دولت برخلاف متن برجام صحبت می‌کند از ادبیات دولت راستگویان فاصله می‌گیرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان